Farklı marka GTX 780 Tİ ile SLI yapılır mı?

vural zehir

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Elimde Asus 780 Tİ var. İkinci bir kart olarak Evga 780 Tİ ile SLI yapabilir miyim? Yapabilirsem bir sıkıntı çıkar mı ? Artıları eksileri nedir ?

Tam olarak bilgim yok ancak yonga setleri aynı olduğu için olabilir. Ancak şöyle bir şey de var entegre deverleri farklı olduğundan olmaya da bilir :D

Evet, gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.
En iyi performansı alabilmek için illede aynı Marka olmalarına gerek yok. Alacağınız kartların bellek hızları farklı olsa bile, örneğin biri 1250 MHz diğeri ise 1350, bu iki karta da aynı Bıos'u flashlayıp aynı saat hızlarına ve maksimum performansa ulaşabilirsiniz.

Dostum bilgi sahibi olmasan bile mantıkla yürüyelim. Aynı 2 kart'ın nasıl yonga setleri farklı olabilir?
Tam açık okumanı tavsiye ederim orada ''yonga setleri aynı olduğu için olabilir'' yazmışım. Ancak şöyle bir şey de var ''entegre deverleri farklı olduğundan'' olmaya da bilir demişim fark ettiysen yonga setlerini kast etmedim orada yonga setinin bulunduğu baskı devrenin yapısı farklı oluşunu kast ettim. ;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı