Farklı MHz RAM beraber kullanılır mı?

mesker

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde 3 adet RAM bulunuyor. İlki 8 GB 3200 MHz bundan bir tane var elimde sadece ve 2400 MHz 8 GB bundan da 2 tane var. Toplam 16 GB. Bilgisayara hangisini takmalıyım sizce? Veyahut 1 tane 3200 MHz bir tane 2400 MHz taksam sıkıntı çıkar mı?

3200 olandan bir tane daha alacağım ama biraz zaman geçecek o sıra zarfı için soruyorum.

Peki 16 GB 2400 mü yoksa 8 GB 3200 MHz'mi daha iyi performans verir?

Tabii ki 16 GB 2400.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2400 ile 3200 arasında çok bir fark yok diyor bu video.

Arkadaşlar elimde 3 adet RAM bulunuyor. İlki 8 GB 3200 MHz bundan bir tane var elimde sadece ve 2400 MHz 8 GB bundan da 2 tane var. Toplam 16 GB. Bilgisayara hangisini takmalıyım sizce? Veyahut 1 tane 3200 MHz bir tane 2400 MHz taksam sıkıntı çıkar mı?

Donanımsal farklılık olacağı için yazılımsal sorunlara neden olması yüksek ihtimal genelde mavi ekran hataları çok oluyor bu durumlarda. Size tavsiyem satıp aynı MHz değerinde bir RAM almak olacaktır. Bir çözümü var diyebiliyordum fakat ne yazık ki aklımda değil. Eğer denerim derseniz siz bilirsiniz denemeye değer belki de sıkıntı çıkmaz. :) eğer çıkarsada bilgisayarı kapatıp değişim yaptıktan sonra halledersiniz diye düşünüyorum. Hayırlı geceler.

Hocam 8gb olan ram 2600 mhz'de kalmış onu biostan 3200 mhz'e çektim,sonra diğer 8*2 2400 olan ramı taktım ve onlarda 3200 mhz olmş bu nasıl oldu bugunu'mu bulduk sistemin?

Hocam 8 GB olan RAM 2600 MHz'de kalmış onu BIOS'tan 3200 MHz'e çektim, sonra diğer 8*2 2400 olan RAM'ı taktım ve onlarda 3200 MHz olmş bu nasıl oldu bugunu'mu bulduk sistemin?

BIOS'tan kontrol etmek güzel genelde kontrol etmeyip iade edenler var :) bildiğim kadarıyla BIOS'ta yaptığın işlem hepsine kaydedilmiş. Fiziksel değişiklik yapılamayacağına göre ya RAM'lar 3200 kadar çıkıyordu eğer değeri yanlış ise ya da yanlış biliniyorsa. ya da dediğim gibi ufak geçiçi veya kalıcı bug dediğimiz hata oluşmuş hataları da kimse sevmez e tabii bilgisayar da sevmez :D BIOS en düşük MHz değerindeki RAM ile hepsini kaydedebilir. Bu sayede pek sorun yaşayamayabilirsiniz. Ama ileride ihtimaller değişebilir.

Geri
Yukarı