Farklı özelliklerde RAM takılabilir mi?

furkii06

Hectopat
Daha fazla  
İyi, güzel, keyifli hafta başı dilerim herkese. Benim sorum yeni bilgisayar alıcam RAM'i XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit. Merak ettiğim konu benim şu anki kullandığım bilgisayarda 6 GB RAM var (4,2). Acaba diyorum bu 8'liğin yanına 4 takabilir miyim? 4'lük RAM'i bilgisayara 4 sene önce taktırmıştım şu an markası MHz şusunu busunu bilmiyorum. Sorarsanız bilgisayarı açmam gerekecek. Sizce takılır mı? Takıldığında çalışır mı? Bir problem çıkartır mı? Teşekkürler şimdiden yardımcı olduğunuz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyum sorunu olabilir. Aynı marka, model alsanız bile uyum sorunu olma ihtimali var, fakat bu seçenekte uyum sorunu yaşamanız, diğer seçeneklere göre daha düşük. En iyi seçenek aynısından bir tane daha almanız olacaktır.

İyi, güzel, keyifli hafta başı dilerim herkese. Benim sorum yeni bilgisayar alacağım RAM'i XPG 8 GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit. Merak ettiğim konu benim şu anki kullandığım bilgisayarda 6 GB RAM var (4, 2). Acaba diyorum bu 8'liğin yanına 4 takabilir miyim? 4'lük RAM'i bilgisayara 4 sene önce taktırmıştım şu an markası MHz şusunu busunu bilmiyorum. Sorarsanız bilgisayarı açmam gerekecek. Sizce takılır mı? Takıldığında çalışır mı? Bir problem çıkartır mı? Teşekkürler şimdiden yardımcı olduğunuz için.

DDR4, 3000MHz CL 16 olması lazım .aynı markadan alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR4, 3000MHz CL 16 olması lazım .aynı markadan alabilirsin.
Uyum sorunu olabilir. Aynı marka, model alsanız bile uyum sorunu olma ihtimali var, fakat bu seçenekte uyum sorunu yaşamanız, diğer seçeneklere göre daha düşük. En iyi seçenek aynısından bir tane daha almanız olacaktır.
Büyük ihtimalle DDR3'tür. DDR3 ram ile DDR4 ram kullanamazsınız. Yani uymazlar.
Eyvallah sağolun ucuzluğa kaçayım dedim yine olmadı :'D

Geri
Yukarı