Fatura bilgileri GIB kayıtları ile uyuşmadığından vergisiz telefon başvurusu iptal edilmiş

Tk market faturayı sisteme göndermiş ama sisteme henüz girmemiş.

Tk marketle bugün konuştum senden başka sorun çıkan olmadı dedi ama çok olacak. Fatura yı sistemle gibe göndermişler ama beklemede. Faturanızı e arşiv fatura sitesinden kontrol edin benim fatura henüz sistemde gözükmüyor.

Bence sorun bu, fatura Gib'e girilmeden başvurunca red veriyorlar. GİB e-fatura sorgulamadan, sorgulamak lazım.

Aynen işte faturayı sisteme nasıl ileteceğiz onu bilmiyorum satıcı benim sorunum değil diyor. Yarın bir uğraşırım dedi ama bilmiyorum.

Hocam o kendi sisteme dusuyor eger satici duzgun kestiyse. 1-2 gun gecmesi gerekiyor galiba.
Sisteme dusup dusmedigini suradan sorgulayabilirsiniz.
Ama şöyle tuhaf bir olay var, bir arkadasin faturası onaylanmış, son aşama olan IBAN onay kısmına gelmiş sonra yanlislikla eli iptale değmiş ve iptal etmiş. İkinci basvuruda gib kayit uyuşmadı red yemiş, ee ayni kisi ilkinde faturasi sorun olmamisti. Bence şu anda bu e-fatura sisteminde bir sorun var.

Hocam o kendi sisteme dusuyor eger satici duzgun kestiyse. 1-2 gun gecmesi gerekiyor galiba.
Sisteme dusup dusmedigini suradan sorgulayabilirsiniz.
Ama şöyle tuhaf bir olay var, bir arkadasin faturası onaylanmış, son aşama olan IBAN onay kısmına gelmiş sonra yanlislikla eli iptale değmiş ve iptal etmiş. İkinci basvuruda gib kayit uyuşmadı red yemiş, ee ayni kisi ilkinde faturasi sorun olmamisti. Bence şu anda bu e-fatura sisteminde bir sorun var.

Hocam iyi akşamlar e arşivden faturamı sorguladım benim faturam gözüküyor Samsung shoptan M34 aldım bende henüz başvuruyu yapamadım çünkü hat babamın üzerine hattı kendi üzerime alınca başvurumu yapacağım bende güncellemeleri yazarım.

Hocam dikkatlice doldurdum, faturada IMEI yazmadığı için mi böyle yapıyor? Amazon.com.tr'den aldım. IMEI yazmamışlar.

Sanırım aralık ayı içindeki başvurular onay almıyor.

Hocam fatura numarasını ne yazdınız?
Fatura üzerinde "E-arşiv no" veya "ETTN" olarak iki tane kısım var. Ben bunlardan "E-arşiv no" olanını yazdım ve "Fatura bilgileriniz GIB kayıtları ile uyuşmadığından, başvurunuz reddedilmiştir." sonucunu aldım.
Aynı zamanda faturamda 2. IMEI belirtilmediği halde, sisteme 2. IMEI vardır işaretleyip 2. IMEI bilgisi girdim. Reddedilmesi bu iki kısımdan olabilir diye düşünüyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam ETTN numarasını girdim. "DSMxxxx" tarzında giden 15 haneli bir numaraydı.

Son düzenleme:
Hocam şaka mı bu? Ben geçen ay başvuru yaptım, elim değdi pat diye iptal oldu.

Samsung Shop üzerinden M34 alanlar olarak şu konu üzerinden iletişime geçtik ve kasım başvuruları kabul alırken aralık içinde olanlar ret yedi. İlginç olan aynı platformdan satın almamıza rağmen bu durumun yaşanması. Sanırım GSB ve GİB arasında sistemsel bir sıkıntı oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı