Fazla Kiloluyum Vücut Geliştirmeye Gitmeli Miyim ?

Cebe bakan insan boş insandır. İlk bakışta görüntü önemlidir. Sonra o kişilik ön plana çıkar. Ama kişiliğiniz ne kadar iyi olursa olsun, fiziğiniz bunu mahvedebilir. Üçgen olmanıza da gerek yok. Sadece 3-4 ay kendinizi sıksanız insanlar size gelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Babamla da konuştum. 4-5 ay git dedi. Hiç yoktan vücudun düzleşir dedi. Babamın kararlarını her zaman doğru kabul etmişimdir. Onun için okul biter, bitmez vücut geliştirmeye yazılacağım.

Yok hocam tabi ki haklısınız onu demek istemedim ama devrimizdeki kızların çoğunun maddi kriterlere baktığı konusunda haksız mıyım? Var oluştan bu yana bayanların aralarında bir rekabet vardır şüphesiz buda maddiyattan geçer yani. :) Neyse hocam konuyu saptırmayalım isterseniz, hayırlı geceler. :)

Kilo vermek istiyorsan ilk olarak doktora git. Lenf bezlerin yavaş çalışıyor olabilir. Spor salonuna gittiğinde sana yağ yakıcı takviye önerecekler. Kullanma sakın. Sen evde internetten araştırarak, Kardio antremanlarına başla. Hayatından 3 şeyi uzak tut. Yağ, un, şeker.

Bende bu işle uğraştığım için muebbete girdim. Senin derdinden en iyi ben anlarım ben yaklaşık 12 ay önce 110 kiloydum. İğrenç bir vücudum vardı. Bak 5+2 yani 7 ay badi sporu yaptım 90 bir ara 88 kiloya düştüm. Çok güzel vücudum vardı herkes çok beğeniyordu sonra 3-4 ay ara verdim, 104 kiloya çıktım ama yağ kütlem fazla değildi. Kötü ama iğrenç bir vücuda sahip değilim şuan 98 kiloyum, kalıplıyım kollarım 45 cm. Yani bana baya bir büyük geliyor. 50 cm orta seviye badici demek 60 pro badici demek.
Bence spor salonuna git 3 ay l-carnitin -galiba okunuşu likarnitin- al 1-2 tl bir şey. Kesinlikle zararlı değil al bak nasıl zayıflıyorsun. Sonra ağır yada orta seviye ağırlıkla gir vücudun şekle girsin. 2 ay ağırlığını arttır, son 2 ay ağırlığa gir çok güzel şekle girer. Senin vücut yapını bilmem ama benim vücut yapım bu sporu çok seviyor, hemen şekle giriyor. Vücut yağ kütlem %30 du şuan %18. Bir ara %12 ye düşmüştü yine başladım. Amacım % 8-10 yağ kütlesi beni dinle.

Bende 2 yıl spor ile 63 kilogramdan 92 ye çıktım. Kilo vermek zor, kilo almak daha zor hele kas olarak. Kardio antremanları ile olabildiğince zayıfla. Ama spor salonu şart. Fakat önerdikleri yağ yakıcılar şart değil. Sağlıklı kilo ver. Yoksa yağ yakıcı v.s sarkmalara neden olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı