Fazla proteinin zararı var mı?

Sende sorun oluştu diye herkeste sorun yaşatacak diye bir kaide yok. Belki de yanlış kullanımdan dolayı zarar gördün, nereden bilebiliriz? Adamın laktoza alerjisi var, sütle protein tozunu karıştırıp içiyor ve zarar gördüğünde protein tozunu suçluyorlar. Klasik tepki; "BrOdEyN DoZu ZaRaRLı LeN mQ." İnsan sağlığı Türkiye'de değersiz olabilir ama bu diğer ülkelerde böyle değil, öttürürler adamı. Örnek Volkswagen'in emisyon vukuatı. Dünyanın en büyük otomotiv firmasını öttürdüler. 8 yıllık spor hayatımda sakatlık ve ağrılarım arttığı için son 6 aydır kreatin+bcaa kombinini kullanmaya başladım. Keşke ilk günden başlasaydım diyorum.

Hiçbir supplementi süt ile tüketmedim. Bende değil, birçok kişide bu tarz vakalar var. O ettiğin küfür için de ayrıca raporladım. Supplement sektöründe büyük sermaye dönüyor ve bilimsel araştırmaların üzerini örtüyorlar. Ben herkeste problem oluşacak da demiyorum. İçerisinde hormon katkıları var ve birçok insan için sıkıntı çıkarabilir.

Bu sebeple hormon kontrolleri yapıldıktan sonra, doktor onayı ile tüketilmelidir. Benim supplementlere bir garezim yok, 9 yıl kullandım. Fitness / Body-building antrenörlüğü yapıyorum. Bu işin okulunu okudum. Diğer mesajlarımda da bundan bahsettiğimi görebilirsin.

Sonuçta kendi sağlığın. İstersen kutuyu başından aşağıya boca et. Şu üsluba bak. Saygısız. Burada körpe beyinleri supplemente yöneltmeden önce, güzel beslenmeye yönlendirmek gerekiyor.

O diğer ülke diye övdüğün ülkelerde supplementler doktor kontrolü ve tahlilleriyle veriliyor. Türkiye'de ise herkes doktor kesilmiş ve kullan kullan bir şey olmaz diyor. İşte fark bu.

Hiç kimse metabolizmasını, hormonlarını, karaciğer ve böbreklerini kontrol ettirmeden supplement kullanmamalıdır. Yaptığın şımarıklığı zamanında biz de yapıyorduk merak etme. Senin de pişman olduğun zaman gelir bir gün.
Roman seviyorum ama şimdi de edebiyat yapıyorsun. :)
Burası hanımın çiftliği değil herkes keyfine göre alakasız kopyala yapıştır yapamaz.
Konu dağılıyor gereksiz kirlilik oluyor hadi işine bak seninle uğraşmayalım diyor zaten verdiğin bu cevaptan sonra sana son kez yazdım münazara edilecek şahıs değilsin.

Benim yazdığım yazı, konuda sorulan soruyla da ilişkili. Münazara edilecek şahıs değilsem alıntılayıp durma o zaman. İşine bak.

Son düzenleme:
Hiçbir supplementi süt ile tüketmedim. Bende değil, birçok kişide bu tarz vakalar var. O ettiğin küfür için de ayrıca raporladım. Supplement sektöründe büyük sermaye dönüyor ve bilimsel araştırmaların üzerini örtüyorlar. Ben herkeste problem oluşacak da demiyorum. İçerisinde hormon katkıları var ve birçok insan için sıkıntı çıkarabilir.

Bu sebeple hormon kontrolleri yapıldıktan sonra, doktor onayı ile tüketilmelidir. Benim supplementlere bir garezim yok, 9 yıl kullandım. Fitness / Body-building antrenörlüğü yapıyorum. Bu işin okulunu okudum. Diğer mesajlarımda da bundan bahsettiğimi görebilirsin.

Sonuçta kendi sağlığın. İstersen kutuyu başından aşağıya boca et. Şu üsluba bak. Saygısız.
Raporladığın için teşekkür ederim. Süt ile karıştırmayı örnek vermiştim. Belli ki kullanılan supplementlerden dolayı hormonlarla birlikte algı reseptörleri de etkilenmiş. :) Yediğin tavukta da hormon var. Civcivi 1 haftada tavuk yapıyorlar. Bu örneği de anlamayacağını bilerek iyi forumlar diliyorum.

Uzun vadede neyin zarar verdiğini bilemeyiz. Içtiğimiz su bile günümüzde ağır kimyasallar içeriyor. Kendince haklı olabilirsin ancak hiçbir şey
Raporladığın için teşekkür ederim. Süt ile karıştırmayı örnek vermiştim. Belli ki kullanılan supplementlerden dolauı hormonlarla birlikte algı reseptörleri de etkilenmiş. :) Yediğin tavukta da hormon var. Civcivi 1 haftada tavuk yapıyorlar. Bunu da anlamayacağını bilerek iyi forumlar diliyorum.

Antibiyotik katıp şişirdikleri tavuklar ile supplemente katılan hormonu bir tutamazsın. O mantıkla her şey zararlı diye gidip sigaraya, ota, tinere vuralım. Neyse klavye ücretsiz zaten. Önüne geleni yaz. Cevap vermeye değecek insan değilsin. Bundan sonra boş kale senin.

Raporladığın için teşekkür ederim. Süt ile karıştırmayı örnek vermiştim. Belli ki kullanılan supplementlerden dolayı hormonlarla birlikte algı reseptörleri de etkilenmiş. :) Yediğin tavukta da hormon var. Civcivi 1 haftada tavuk yapıyorlar. Bunu da anlamayacağını bilerek iyi forumlar diliyorum.
Şimdi doğruya doğru demek lazım senin söylediklerin verdiğin örnekler saçmalık tavukta hormon varsa oda zararlı buda resmi olarak zararlı. Şimdi basıp bağlıyorsun ama burada yanlış bilgi veriyorsun ve kötü örnek oluyorsun. Git ispirto iç kimse sana bir şey demiyor zararlı bir takviyeyi sen tavukta ki hormonla örnek veriyorsun. Sen şu streoid basmış sokak arası spor salonlarının hocaları gibi gelene gidene kreatin bcaa protein tozu dayayan eğitimsiz spordan alakasız kişiler gibi konuşuyorsun. Şu nişasta tozundan farksız pazar için üretilen tozları övmeyin özendirmeyin kreatin dışında fayda sağlayan bir supplement yok zaten bcaada psikolojik.

Antibiyotik katıp şişirdikleri tavuklar ile supplemente katılan hormonu bir tutamazsın. O mantıkla her şey zararlı diye gidip sigaraya, ota, tinere vuralım. Neyse klavye ücretsiz zaten. Önüne geleni yaz. Cevap vermeye değecek insan değilsin. Bundan sonra boş kale senin.
Biz burada supplementleri konuşmuyorduk, sen geldin ve ''ben biliyorum'' havasında egonu tatmin etmek amacı ile alakasız bir şekilde copy/paste yaptın. Şimdi de klavye bedava diyip diş gösteriyorsun. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı