Norvasc tansiyon ilacının zararı var mı?

Efe684

Hectopat
Merhaba 16yaşındayım Norvasc 5mg verdi doktor. 1ay önce kalbi büyütüyormuş diye içmedim. eczaneye gidip test yaptırdığımda 16 yüksek tansiyon 9 küçük tansiyon çıktı. Norvasc 5mg zararlı mıdır, kullanan var mı?

Öncelikle yüksek tansiyonun içeceğin herhangi bir ilaçtan daha zararlı olduğunu bilmeni isterim. Ayrıca böyle konuları konunun uzmanı dahiliye doktorlarına danışmanı tavsiye ederim. Kimsenin uzaktan muayene edebilme yeteneği yoktur ve her hastalık kendine özgüdür.

Ayrıca hipertansiyon önlem alınmazsa ilerleyici bir hastalıktır, ilerleyen yaşlarında çile çekmek istemiyorsan sağlığına şimdiden dikkat etmeye başlamanı öneririm.

Son düzenleme:
Öncelikle yüksek tansiyonun içeceğin herhangi bir ilaçtan daha zararlı olduğunu bilmeni isterim. Ayrıca böyle konuları konunun uzmanı dahiliye doktorlarına danışmanı tavsiye ederim. Kimsenin uzaktan muayene edebilme yeteneği yoktur ve her hastalık kendine özgüdür.

Ayrıca hipertansiyon önlem alınmazsa ilerleyici bir hastalıktır, ilerleyen yaşlarında çile çekmek istemiyorsan sağlığına şimdiden dikkat etmeye başlamanı öneririm.

Ya kalpte büyüme falan yapıyor dediler tuzu kestim fakat halen tansiyonum yüksek eczaneye gidip ölçtürüyorum yine de yüksek çıkıyor bir bu norvasc kullanayım doktor yatmadan önce iç dedi bakalım bir 10gün sonra gideceğim doktora belki bıraktırır ilacı belki devam ettirir benim tek korkum kalp yetmezliği vb doktorda aynılarını diyor zaten bir de norvasc galiba en zararsız tansiyon hapıymış sanırsam. Bazı tansiyon hapları idrar yoluyola vücuttan attırıyor.

Geri
Yukarı