Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Chavox

Centipat
Yer
Turkiye
Arkadaşlar, bunca sene boyunca bunun hakkında düşündüm. Tanrı denilen varlık kitaplarda biz onları tapmak için yarattık derken neden kendini hiçbir zaman göstermemiştir?

Tanrı kendini gösterse zaten dinlerin ve inancın bir mantığı kalmaz, o zaman herkes inanırdı. Asıl mühim olan kalpten inanmak.

Ayrıca göremediğimize ne kadar eminiz ki? Belki de tanrıyı biz oluşturmuşuzdur? Zira insan beyin hücreleri ve kainat birbirine çok benzemekte.

bkz:
s-fff97649d6c9e4a4a425f96071426e0d902537cd.jpg

Son düzenleme:
Tanrı kendini gösterse zaten dinlerin ve inancın bir mantığı kalmaz, o zaman herkes inanırdı. Asıl mühim olan kalpten inanmak.

Dostum inanmamız için bir neden de yok ne dünyada bir kanıt neden evrende bir kanıt var evrenin sonsuzluk içinde genişlemesi de tanrının olmamasının kanıtıdır bana göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum inanmamız için bir neden de yok ne dünyada bir kanıt neden evrende bir kanıt var evrenin sonsuzluk içinde genişlemeside tanrının olmamasının kanıtıdır bana göre.
İnanma dostum. Sen inan diye tanrı kendini mi göstersin? 1 inançlı eksilir sadece.

O zaman zaten herkes inanırdı önemli olan görmeden inanmak. Bu yüzden Allah bize akıl vermiş ayrıca Allah bizlere gayba da inanmayı emretmiştir.

Gayb: İslam inanışına göre görünmez anlaşılmaz yani akıl ve 5 duyu ile algılanamaz âlem.

Herkesin fikirlerine saygım var genelde din konusu açılınca tartışma çıkıyor lütfen olabildiğince anlayışlı olalım.

Dostum inanmamız için bir neden de yok
İnanma o zaman, ne yapalım? Bize ne? Bu konuları neden açtığınızı çok merak ediyorum. Sabit fikirle açılmaz bu konular, anlayın ve pes edin artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı