Femboy nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kino

Terapat
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
21.709
Makaleler
34
Çözümler
75
Bunu da ekleyelim, femboy aynı twink kavramı gibi geçicidir. Belli bir yaştan sonra ortalama bir dayıya dönüşecektir. Erken yaştan itibaren hormon ilacı kullananlar ise femboy olmuyorlar.

 

bitwise

Kilopat
Sosyal Tayfı
Katılım
22 Mart 2018
Mesajlar
5.812
Makaleler
1
Çözümler
49
Homofobi iddiasinin da yerli yersiz her turlu anlasmazlikta ortaya atildigina eminim.

Senin istediginle sevisme ozgurlugun ne kadar varsa, kimin kiminle sevisip sevismemesi gerektigi konusunda insanlarin da fikir sahibi olmaya o kadar ozgurlugu var.

Homofobi degil bu. Ben dobili hanimlarin gobegi acik giyinmesinden rahatsiz oluyorum mesela ama hayrettir ki kilofobim yok. Estetik algisi != fobi.
 

Yararsız Üye

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
7.357
Makaleler
10
Çözümler
9
Ayrıca bu LGBT yada CD 2000'li yıllarda belli azınlıklar tarafından dile getirildiğinde bana daha marjinal ve sıra dışı gelirdi.
Genel tarzıyla ifade edersek farklı cinsel yönelimler kilise baskısı sonrası 900 yıl öncesinden beri (ki son 300 yılda büyük oranda) baskılanan ve insanları gizlenmeye iten bir olgu. Tarih kitaplarından okuduğun büyük komutanların, kralların, tarihi figürlerin hatta Osmanlı dönemi önemli şahsiyetlerin azımsanmayacak bir kısmı bu gruba giriyordu. On bin yıldan uzun yerleşik hayat düzeninin son birkaç yüz yıllık baskılanmasında bunların ortadan kalktığını zannedenler çok yanılıyorlar.

Ayrıca farklı cinsel yönelimler sadece insanlara özgü bir şey değil, onlarca memeli türünde de gözlemlenen bir şey ve zannettiğinizden çok daha yüksek oranlarda varlar. İnsanlar toplum tarafından baskılanıp susturulmamış olsaydı etrafınızdan kimlerin farklı cinsel yönelimleri olduğunu görüp şaşırırdınız çünkü sandığınızdan çok daha fazla insanın durumu bu.

Tepkilerinizi tacizcilere, tecavüzcülere, katillere ve hırsızlara göstermeniz gerekirken kendilerine ait bir hayatı olan, çevrelerindeki insanların da benzer durumda olduğu bir gruba karşı nefret beslemekten başka hiçbir şey yapmıyor insanlar. Sizden olmayandan nefret etmeyin. İnsanları kendi haline bırakmayı öğrenmeniz gerekiyor, insanların özel hayatlarını umursamamayı da öğrenmeniz gerekiyor. Siz ne yaparsanız yapın bu insanlar olmaya devam edecek, ne yapacaksınız birlikte yaşamayı öğrenmeyip?
 
Son düzenleme:

Jan Valjan

Picopat
Katılım
7 Eylül 2021
Mesajlar
248
Ben politik doğrucu değilim, siz homofobiksiniz.
Dostum bak sen politik dogrucusun bu birincisi. Ikinci olarak sizin uydurdugunuz bu homofobik kelimesini reddediyorum. Ben herhangi bir normal durumu reddetmiyorum ki. Ben bunun bir hastalik oldugunu ifade ediyorum. Cunku ostrojen ve testosteron dengesi bozulursa sonuc bu olacaktir. Travma vs gibi bircok sebep de var. Bir hastaliga neden fobiklik yapayim? Onu erkenden teshis edip duzeltmek varken?
Tepkilerinizi tacizcilere, tecavüzcülere, katillere ve hırsızlara göstermeniz gerekirken kendilerine ait bir hayatı olan, çevrelerindeki insanların da benzer durumda olduğu bir gruba karşı nefret beslemekten başka hiçbir şey yapmıyor insanlar. Sizden olmayandan nefret etmeyin. İnsanları kendi haline bırakmayı öğrenmeniz gerekiyor, insanların özel hayatlarını umursamamayı da öğrenmeniz gerekiyor.
Ad hominem yapmayin ya. Nereden biliyorsunuz tepki gostermedigimizi? Konu basligi belli, konuyla alakasiz seyleri yazip algi yapmayin. Kim tecavuzden bahsetmis?
 

edelkrone

Picopat
Katılım
29 Temmuz 2021
Mesajlar
761
Makaleler
1
Çözümler
5
Femboyluk bu sanırım:
sasi.jpg
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı