Kendi savundukları fikri yine kendileri yıkan feministler

Tokiler

Decipat
Makaleler
1
Merhaba, dün geceden beri aklıma takıldı. Feministler eleştirildikleri yerde, biz kadın-erkek eşitliğini savunuyoruz diyorlar ancak iş uygulamaya gelince de, maske takmadığı için ceza yazan polise, ben kadınım! Bana böyle davranamazsın, diyerek kendi dedikleri şeyi yine kendileri yıkıyorlar. Böyle tipleri gördükçe çok sinirleniyorum. Ne bu erkeklere karşı nefret? Sanki erkekler, kadınları yakalayıp öldürmek için yaratılmış. Yok efendim kadınlar kendi kemik iliğinden sperm üretebiliyormuş, artık bize ihtiyaçları kalmamış. Siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunlar bir de çirkef olur genelde. Tartıştıklarında kıyamet kopuyormuş gibi bağırış çığırış duyulur. Bayan değil kadın meselesini daha çözemedim.

Son düzenleme:
İşte bu yüzden feminizmi saçma buluyorum. Mantıkta gayet doğru çünkü yasal haklar olarak kadın ve erkek eşittir ancak bunu çok güzel bir şekilde kullanan insanlar var. Haksız oldukları bir konuda insanları toplumun kanayan bir yarası olan kadın haklarından vurup duygu sömürüsü yapanlar var. Bir de sırf bu insanlar nedeniyle bu suçu tüm kadınlara yükleyen bir kesim var. Bu kesime de ayrı bir sinir oluyorum. Yok sadece kadınlar öldürülmüyor, sadece onlar şiddete uğramıyor diye zırvalarlar. Kimse orta yolu bulamıyor ki.

Son düzenleme:
Merhaba, dün geceden beri aklıma takıldı. Feministler eleştirildikleri yerde, biz kadın-erkek eşitliğini savunuyoruz diyorlar ancak iş uygulamaya gelince de, maske takmadığı için ceza yazan polise, ben kadınım! Bana böyle davranamazsın, diyerek kendi dedikleri şeyi yine kendileri yıkıyorlar. Böyle tipleri gördükçe çok sinirleniyorum. Ne bu erkeklere karşı nefret? Sanki erkekler, bunları yakalayıp öldürmek için yaratılmış. Yok efendim kadınlar kendi kemik iliğinden sperm üretebiliyormuş, artık bize ihtiyaçları kalmamış. Siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunlar bir de çirkef olur genelde. Tartıştıklarında kıyamet kopuyormuş gibi bağırış çığırış duyulur.
Böyle tutarsızlardan çok var.

O meselede polisin kadına uyguladığı tekniği ortaokulda ben arkadaşlarıma yapıyordum. Emin olun acı vermeden sizi yere serer. Kadına şiddet falan da yok orada. Algı yaratan düşüncemesiz bir kesim var.

Mantıkta gayet doğru çünkü yasal haklar olarak kadın ve erkek eşittir ancak bunu çok güzel bir şekilde kullanan insanlar var.
Feminizm sadece kadını savunan ve kadını ele alan bencil bir ideolojidir, feminizm eğer eşitlik adı altında kurulmuş olsaydı kadın odaklı olmaz ve ismi feminizm olmazdı. Eşitlik istiyorsak toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmalıyız, feminizmi veya maskülizmi değil.

Her fikri sömüren bir tayfa var zaten ama bu fikrin yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Feminizm'in asıl meselesi kadın-erkek eşitliği değil. Cinsiyet fark etmez, hiçbir insan birbiriyle eşit özelliklere sahip olamaz. Asıl mesela her insanın sahip olması gereken hak ve şartların eşit olması gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı