LGS'ye nasıl çalışmalıyım?

egeenzm

Centipat
Daha fazla  
Bu sene LGS'ye gireceğim ailem okul zamanı PC, tel alcağını söylüyor bu doğru mu sizce?
Ve LGS'ye girdiyseniz nasıl bir çalışma düzenim olmalı biraz açıklarsanız sevinirim :)

Açıkçası LGS beni korkutuyor ve ailem bir dershaneye 35.000₺ para verdi her ay taksit ödüyoruz 4.000₺ olarak.

Tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Bu sene LGS'ye gireceğim ailem okul zamanı PC, tel alcağını söylüyor bu doğru mu sizce?
Ve LGS'ye girdiyseniz nasıl bir çalışma düzenim olmalı biraz açıklarsanız sevinirim :)

Açıkçası LGS beni korkutuyor ve ailem bir dershaneye 35.000₺ para verdi her ay taksit ödüyoruz 4.000₺ olarak.

Lgs çalışma obp yüksek tut.

Evet doğru, PC ve telefon erişimi kısıtlanabilir,

Bir çalışma planı hazırlayıp ona göre çalışman lazım, eksiklerini gidermen lazım.

Dershaneye para vermek saçmalık, boşa gitmiş maalesef diyebilecek bir şey yok.

Giden para için önce bir soğuk su için. Onun dışında LGS'den yüksek alıp özel okula burslu geçmenizi tavsiye ederim. Günümüzde çoğu iyi devlet liselerinin içleri boşaltıldı.

Bu seneki lgsde 466 puan, 3.70 yüzdelik dilime giren birisinden tavsiyeler:
35k gayet normal bir rakam kaliteli dershane için.
Yapabileceğiniz en iyi şey matematikten özel ders almak ayda en az 4 kere o derse gitmek olur. Matematikte ilk başlarda dershanede olan denemelerde netleriniz düşük gelecek. Ben -1 netle başladım mesela LGS de ise 19-1 yaptım en kolay soruyu yanlış yaparak. Diğer dersleri dershane sayesinde götürürsünüz zaten. Ama anlamadıgınız özel bir konu varsa mutlaka o dersten tek seferlik özel ders alın derim.

Bu seneki lgsde 466 puan, 3.70 yüzdelik dilime giren birisinden tavsiyeler:
Yapabileceğiniz en iyi şey matematikten özel ders almak ayda en az 4 kere o derse gitmek olur. Matematikte ilk başlarda dershanede olan denemelerde netleriniz düşük gelecek. Ben -1 netle başladım mesela LGS de ise 19-1 yaptım en kolay soruyu yanlış yaparak. Diğer dersleri dershane sayesinde götürürsünüz zaten. Ama anlamadıgınız özel bir konu varsa mutlaka o dersten tek seferlik özel ders alın derim.
Matematik için sinan kuzucu yayınları ve yokyok yayınları sizin için en iyisi olacaktır. Sorunuz varsa alayım.

LGS çalışma OBP yüksek tut.

Ben istesem bile ailem hoş karşılamaz. Ve ben de istemiyorum.

Bu seneki LGS'de 466 puan, 3.70 yüzdelik dilime giren birisinden tavsiyeler:

Matematik için sinan kuzucu yayınları ve yokyok yayınları sizin için en iyisi olacaktır. Sorunuz varsa alayım.

Söylediklerin için teşekkürler. Senin çalışma planın neydi acaba?

Hocam ben LGS maduruyum istanbuldayım ve tüm arkadaşlarım sur içinde güzel bir lisede okuyorlar liseyi iyi bir yerde kazanırsan ortamın iyi olma olasılığı var biz genç insanlar lise çağında çok değişiyoruz belki kendine kaliteli insanlar bulursun büyük pişmanlığım benim LGS sınavına çalışmamak elinden geleni ardına koyma telefon bilgisayar gibi şeylere ara ver 1 sene LGS odaklan LGS konularını int arat ve sırası ile konulara çalış intden önce videoları izle konu ile alakalı ardından sorular çöz konu ile ilgili her hafta test al o testi bitir kendine zaman koy ve her geçen hafta bu test bitirme süresini azalt büyük faydası olur ben böyle çalışıyorum aklım yeni dank etti şu kafa ile 2 sene önce olsam her şeyi bırakır LGS çalışırdım şimdi 11 oldum AYT TYT çalışıyorum. ( sakın stres yapma akışına bırak kontrolü sen al nefsini yen dopamini boş ver)

İnşallah yardımcı olur.

Dershane eğer kendinize güveniyorsanız gitmeyin, o paraya çok iyi şeyler yapılabilir mesela evde çalışma masası yoksa çalışma masası, laptop yoksa laptop ve raf falan yoksa bir raf. Zaten geriye kalan para LGS için zaten yeterli. Ayrıca para hala kalıyorsa odayı sıvalayıp boyama falan da yapılabilir bence.

Geri
Yukarı