LGS'ye nasıl çalışmalıyım?

Ailem beni bu sene çok zorlayacak, baskıcı demek istemiyorum iyiliğin için deyip duruyorlar. Ders çalışmayınca odama geliyorlar ders çalış diyorlar. Belki de baskıcı aile ne demek bilmiyorum. Ve eğer LGS'den 450 altı alırsam sonum hayrolsun hiç olmazsa 400 altı olamaz yani benim için.

Hocam okumayan bir aileye sahipsen demek ki zor günlerden geçmişer yeri gelince buyüzden okumanı istiyorlar büyüyünce çocuk sahibi olunca bizlerde ailemizden farksız olacağız.

Ailem beni bu sene çok zorlayacak, baskıcı demek istemiyorum iyiliğin için deyip duruyorlar. Ders çalışmayınca odama geliyorlar ders çalış diyorlar. Belki de baskıcı aile ne demek bilmiyorum. Ve eğer LGS'den 450 altı alırsam sonum hayrolsun hiç olmazsa 400 altı olamaz yani benim için.

Ya yazılım ya da dediğim gibi pilotluğa yönelmek istiyorum.

Dostum Discord'un varsa sana yardımcı olabilirim. 10 kişi birden 30 dakikada 8 sayfa açınca karışıyor ne dediklerimiz :D

Yani okumamış sayılırlar babam ortaokul annemde lise mezunu galiba.

Benim annem babam da ilkokul mezunu hocam. Bu sınav zenginliğe bakmıyor. Evet gittiğim okulda zenginler de vardı fakat benim gibi orta-fakir tipten ailelerden gelmiş çocuklar da vardı.

Yani okumamış sayılırlar babam ortaokul annemde lise mezunu galiba.

Ondandır aileni dinle bizler kendimizi büyük görebiliriz zeki sanabiliriz ve evet bazı konularda haklıyız ama onlara genelde yol gösteren olmadı ve önüne çıkabilecek engelleri biliyorlar onlardan hayat dersleri almanı öneririm.

Dostum Discord'un varsa sana yardımcı olabilirim. 10 kişi birden 30 dakikada 8 sayfa açınca karışıyor ne dediklerimiz :D

Benim annem babam da ilkokul mezunu hocam. Bu sınav zenginliğe bakmıyor. Evet gittiğim okulda zenginler de vardı fakat benim gibi orta-fakir tipten ailelerden gelmiş çocuklar da vardı.

Discord'um "strafinizm" ekleyebilirsin.

Hocam zaten yoksa bir insanda umut yoksa bir insanda mantık o isterse 500 500 500 alsın bir şey olmaz ondan.

Hocam 15 Ağustos da açı dershanesinde bir sınav var "seviye belirleme sınavı" diye oradan alacağım puana göre sınıflar belirlenecek yani "yüksek sınıf" "orta sınıf" "düşük sınıf"
Ailem onun için baskı yapıyor fakat bende şu anda bir çalışma isteği yok ve çalışmadım da bugünden fen, mat, Türkçe çalışacağım. Eksik olduğum konuları az çok biliyorum onlara yöneleceğim. Sınav 7-6. sınıf üzerinden olacak.

Hocam sana son bir tavsiye daha çoğunluk doğru buluyor diye yapılan şeyler eğer mantığına uymuyorsa yapma.

Bu kuşakta ders çalışmayı seven kişi sayısı az ve nedenini bilmiyorum doğuştan geliyor herhalde ve bu bilgisayar, tablet internet yüzünden de olabilir. Bilmiyorum ya çok kafam karışık hep LGS'den güzel bir şey alırsam ailem beni ders çalışıyor muyum diye kontrol etmeye gelmeyecek sanıyorum. Ve güzel bir sistem toplayacaklar eğer güzel bir lise kazanırsam. Onlar için lise her şey fakat benim öğretmenlerim kötü bir liseden mezun olan kişiler. Bilmiyorum onlar da çok çalışarak yaptı ama. LGS'ye girecek ben ve benim gibi olanların işi zor gibi.

Hocam sana son bir tavsiye daha çoğunluk doğru buluyor diye yapılan şeyler eğer mantığına uymuyorsa yapma.

Doğru bulunsa bile üstümde bir baskı bırakıyor ve yapma isteği kalmıyor.

Hocam 15 Ağustos da açı dershanesinde bir sınav var "seviye belirleme sınavı" diye oradan alacağım puana göre sınıflar belirlenecek yani "yüksek sınıf" "orta sınıf" "düşük sınıf"
Ailem onun için baskı yapıyor fakat bende şu anda bir çalışma isteği yok ve çalışmadım da bugünden fen, mat, Türkçe çalışacağım. Eksik olduğum konuları az çok biliyorum onlara yöneleceğim. Sınav 7-6. sınıf üzerinden olacak.

Hocam bizim ortaokulda da öyle bir şey vardı fakat saçma sapandı. A-B-C ve D-E-F şeklinde ayırıyorlardı. A ve D en iyiydi. Genelde A'dan ben ya da başkası birinci oluyordu. Ben birinci sanırsam 10 denemeni 4'ünde falan oluyordum. Ama sınıfta bazıları 350 de alıyor 480 de alıyor benim gibi. Okul sonuçta 480 alanları almıyor gidip. Herkes giriyor yani.

Geri
Yukarı