Fen lisesi öğrencisi 10. sınıfta ne yapmalı?

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
Değerli hocalarım ben bu sene bir fen lisesinde 10. sınıfa geçiyorum. Geçen sene yani 9.sınıfım bomboş geçti. Hiçbir şey hatırlamıyorum ve daha geçen senenin tekrarını yapmadım. Ailem beni bu sene (yani 10. sınıf için) kursa yazdıracak. Bu sene neler yapmalıyım? Düzenli olarak çalışmak istiyorum ama bir türlü beceremiyorum. Önümüzdeki yaz bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Aslında bu sene toplayacaktım ama kurs işi ve derslere odaklanmam gerektiğini düşünüp vazgeçtim. Ailem önümüzdeki yaz PC toplama planıma biraz soğuk bakıyorlar. İşte sen seneye toplayacaksın da tam sınav dönemine denk geliyor (11-12. sınıf) gibisinden şeyler söylüyorlar ama ben bu toplama işini şu an çok istiyorum. Siz benim için ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz? Görüşleriniz benim için önemli. İyi günler dilerim...

Her şeyi anladım ancak fen lisesi ibaresi kullanmak konu ile alakasız olmamış mı? Her neyse, üniversite hayaliniz var ise tabii ki ders çalışın, bilgisayar toplamanız size kalmış. Ben hem oyun oynayıp hem derslerimde başarılı olacağım derseniz neden olmasın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyi anladım ancak fen lisesi ibaresi kullanmak konu ile alakasız olmamış mı? Her neyse, üniversite hayaliniz var ise tabii ki ders çalışın, bilgisayar toplamanız size kalmış. Ben hem oyun oynayıp hem derslerimde başarılı olacağım derseniz neden olmasın?
Hocam fen lisesinde kaynak kitapları falan fen lisesine özel falan oluyor belirteyim dedim. Sizce toplamalı miyim ?

Başarılı olmak için kafanızdan "Fen Lisesi" algınızı atmanız lazım. Maalesef sizi üzmek istemem ama artık lise denilen şey çöp oldu, üniversitelerin çoğu bile gereksizken günümüzde(Her apartman üniversiteye dönüşüyor artık :D ) Fen lisesininde bir önemi kalmadı artık. Önemli olan şimdi bolca çalışmanız diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı