Fen Lisesi'nde okuyup eşit ağırlık mantıklı mı?

Arkadaşlar şu an 10. sınıfım, 9. sınıfta adamakıllı falan çalışmadım. Çalışmayı sınavın son gününe bırakıyordum. Matematik, edebiyat ve fen derslerini hiç dinlemedim bile ama nasıl başardım bende bilmiyorum yıl sonu 80 ile geçtim. Neyse işte şimdi 10. sınıfım geçen seneden beri hukuk okumayı düşünüyorum ve açıkçası eşit ağırlığa bayılıyorum zaten fen ve matematikten nefret ediyorum. Ama bu sefer güzel bir açılış yaptım derslerimi dinliyorum her gün çalışıp notlarımı tutuyorum hatta matematik çözebiliyorum xd. Sorun şu ki fen lisesinde olduğum için direkt sayısalcı sayılıyoruz yani seçim yaptırılmıyor önümüzdeki sene sadece matematik ve fen derslerini göreceğim ama eşit ağırlık istiyorum. YouTube'da forumlarda biraz dolaştım bazı öğrencilerin hocaları anlayışlı olup halletmişler ders sınavlarını falan. Bizim hocalardan öyle bir adamlık beklemiyorum o yüzden ondan dolayı biraz tedirginim çünkü fen derslerini istemsizce biraz salmak zorunda kalacağım ve bu ortalamayı çok aşağı çeker, okuduğumu düzgün anladıysam lisedeki ortalama sıralamalara inanılmaz katkı sağlıyormuş. Ailemle konuşup Anadolu lisesi'ne geçmek istediğimi belirtmeyi düşünüyorum fakat ailem ufağından biraz gerilebilir. Yani fen lisesini çok iyi sandıklarından böyle bir şeyi katiyen reddederler ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz?

Hocam fen lisesi herkes beceremez kıymetini bil bence.

Arkadaşlar şuan 10. sınıfım, 9. sınıfta adam akıllı falan çalışmadım. Çalışmayı sınavın son gününe bırakıyordum. Matematik, edebiyat ve fen derslerini hiç dinlemedim bile ama nasıl başardım bende bilmiyorum yıl sonu 80 ile geçtim. Neyse işte şimdi 10. sınıfım geçen seneden beri hukuk okumayı düşünüyorum ve açıkçası eşit ağırlığa bayılıyorum zaten fen ve matematikten nefret ediyorum. Ama bu sefer güzel bir açılış yaptım derslerimi dinliyorum her gün çalışıp notlarımı tutuyorum hatta matematik çözebiliyorum XD. Sorun şu ki fen lisesinde olduğum için direkt sayısalcı sayılıyoruz yani seçim yaptırılmıyor önümüzdeki sene sadece matematik ve fen derslerini göreceğim ama eşit ağırlık istiyorum. Youtube'da forumlarda biraz dolaştım bazı öğrencilerin hocaları anlayışlı olup halletmişler ders sınavlarını falan. Bizim hocalardan öyle bir adamlık beklemiyorum o yüzden ondan dolayı biraz tedirginim çünkü fen derslerini istemsizce biraz salmak zorunda kalacağım ve bu ortalamayı çok aşağı çeker, okuduğumu düzgün anladıysam lisedeki ortalama sıralamalara inanılmaz katkı sağlıyormuş. Ailemle konuşup Anadolu Lisesi'ne geçmek istediğimi belirtmeyi düşünüyorum fakat ailem ufağından biraz gerilebilir. Yani fen lisesini çok iyi sandıklarından böyle bir şeyi katiyen reddederler ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz?
Bende fen lisesindeyim ve bizim okulda geçenler var. Hem daha kolay olur senin için ama tek sıkıntısı dersleri dinleyip ordaki sınavları atlatman gerek onun dışında üniversiteye EA ile girebiliyorsan geç anormal bir durum değil.

Elinizde fen lisesi varken daha çok matematiğe odaklanın, eşit ağırlıkçıların çoğu matematikte sıkıntı çeker. Edebiyat okuduğunu anlayıp çalıştıktan sonra gerçekten çok basit.
aslında dediğin cidden mantığa çok yatkın hani tedirgin oluyordum fenlerden dolayı o yüzden bu konuyu açayım dedim

Sayısal alanda bir şeyler düşünmüyorsan sosyal bilimler lisesine gidebilirsin.
şehir dışında olduğu için alternatiflerde kalmıştı LGS seçim döneminde, o zamanlarda hafiften düşünmüştüm hukuğu

Bende fen lisesindeyim ve bizim okulda geçenler var. Hem daha kolay olur senin için ama tek sıkıntısı dersleri dinleyip ordaki sınavları atlatman gerek onun dışında üniversiteye EA ile girebiliyorsan geç anormal bir durum değil.
mezun listesine bakmıştım yarısından çoğu EA'ydı

Evet hocam sayısalcı adamın eşit ağırlığı yapar zorlanmaz hele sen fen lisesinde fizik kimya biyoloji yapabiliyorsan eşit ağırlık falan istersen yaparsın illaki öğretmene hocaya gerek yok.
gaza geldim :)

Aslında dediğin cidden mantığa çok yatkın hani tedirgin oluyordum fenlerden dolayı o yüzden bu konuyu açayım dedim.

Şehir dışında olduğu için alternatiflerde kalmıştı LGS seçim döneminde, o zamanlarda hafiften düşünmüştüm hukuku.

Eşit ağırlık sececeksen seçde ben fen liselerinde sadece sayısal sınıf olduğunu duydum fazla bir farkı yok matematik duruyor kimya ve fizik yok yerine başka dersler gelir veya saatleri artar.

Eşit ağırlık sececeksen seçde ben fen liselerinde sadece sayısal sınıf olduğunu duydum fazla bir farkı yok matematik duruyor kimya ve fizik yok yerine başka dersler gelir veya saatleri artar.
sözel dersleri kaldırıp full matematik, kimya, biyoloji ve fizik dersi işliyorlar

sözel dersleri kaldırıp full matematik, kimya, biyoloji ve fizik dersi işliyorlar
yazınca bile bunaldım

Sözel dersleri kaldırıp Full matematik, kimya, biyoloji ve fizik dersi işliyorlar.

Yazınca bile bunaldım.

Benim fizik ve kimyam iyiydi ama benim doktor mühendis olmak gibi bir düşüncem yoktu. Bana gereksiz geliyordu. Bence dil öğrenmek daha önemli.
Ben esit ağırlık sectim yanında dil dersi almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı