Fen lisesinin meslek lisesinden bir farkı olmaması

Bu yüzden kimsenin kılığına, kıyafetine, yediğine, içtiğine, memleketine, inanışına, yaptığı işe, okuduğu okula bakarak ön yargıda bulunmamak gerekiyor.
Meslek Lisesi benzetmesi yaptığın okullarda okuyan pırlanta gibi insanlar da var. Ben de meslek lisesi çıkışlıyım, tabi az önce pırlanta gibi insanlar benzetmesini yaparken kendimden bahsetmiyordum :)

O nasıl bir yer.
Ben sağlıkta okuyorum fakat yan tarafta fen lisesi var.
Orada bildiğim kadarıyla hayattan kopmuş masum inekcikler ders çalışıyor.
Geçenlerde birine sordum sizin orada dersler nasıl gibisinden ve aldığım cevap ise gelmem hataydı dersler çok zor gibi cevaplar aldım.

Cumhuriyet fen lisesi. 481 puanla girdim.
Diyarbakır :) Ben de zamanında orada okumuştum. CFL o kadar da kötü değildi. O okul Diyarbakır'daki herkesin hayalidir. Onları boşver, eline geçen fırsatın değerini bil. CFL Diyarbakır'da lise 2 konularını bitirebilen 2-3 okuldan birisiydi (en azından benim olduğum dönemde). Hocaların aşırı derecede iyi olduğu söylenemez ama hocalardan yararlanmaya bak.

Bu arada tavsiye vereyim. Eşek gibi çalışmaya şimdiden başla. Dersleri son seneye değil de 4 seneye dağıt. Başarı büyük ihtimal gelir.

Bizim okulda 1000 erkek 23 kız var. Kızların hepsi içiyor. Erkeklerden de 980'i içiyordur. Ders işlenmiyor zaten. Okulun rekorunu geçen gün bizim sınıf kırdı. 1 derste 13 kavga oldu. Kavgalar da öyle basit değil, 10 vs 10 tablo, masa, sandalye bir nevi WWE Battle Royal gibi. Yani nasıl böyle bir yere geldim anlamıyorum. Puanım 360 okuduğum okul 180'lik bir meslek lisesi. 2. dönemin başında 360 puanlık bir anadolu lisesine nakil olacağım.

Diyarbakır :) Ben de zamanında orada okumuştum. CFL o kadar da kötü değildi. O okul Diyarbakır'daki herkesin hayalidir. Onları boşver, eline geçen fırsatın değerini bil. CFL Diyarbakır'da lise 2 konularını bitirebilen 2-3 okuldan birisiydi (en azından benim olduğum dönemde). Hocaların aşırı derecede iyi olduğu söylenemez ama hocalardan yararlanmaya bak.

Bu arada tavsiye vereyim. Eşek gibi çalışmaya şimdiden başla. Dersleri son seneye değil de 4 seneye dağıt. Başarı büyük ihtimal gelir.
Hocam karışıyorsunuz heralde okuduğum okul Ankarada. Bahçelievler emek civarında.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı