Fenerbahçe 6-0 Galatasaray

Bunu yeni gördüm. Denilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Anakart bip sesi konularına yazanları bir yere not etmiyorum. Sen orada mıydın bilmem. Orada ne dediysem doğru, hala arkasındayım. Ama unutamadığın belli. Konuda bahsi geçen maçı da unutamamışsın diyeceğim ama hatırlayacak kadar yaşlı olmadığın bariz. Sana hayatta başarılar.
Sana da bu hayatta iyi fırçalar.

Her gün bana şükür namazı kıldıran efsanevi maçtır. Her akşam 6 yiyen değil de 6 atan bir takımı tuttuğum için şükrediyorum. Şükür namazı kılıyorum. Bunun dışında sadece son 30 yılda Fenerbahçe'nin, rakibini 5-1 (1991), 0-4 (1996), 4-0 (2006) mağlup ettiği maçları da vardır. 3 farklı maçlara değinmiyorum bile.

Hmm..

Ufak bir hatırlatma:

2004-05 Türkiye Kupası Final maçında Galatasaray 5-1 Fenerbahçe skoru oluşmuştu.

7-0' la övünüyoruz peki ya tek bu ikisi mi? Hayır. 28 Şampiyonluk diye 1959 öncesini katan Fenerbahçeli taraftarlar, eskiden farkla yenildikleri maçı hesaba katamıyorlar. Kaldı ki 1959 öncesi şampiyonluklar sayılırsa Galatasaray 37, Fenerbahçe 35 oluyor.

Biraz bakılırsa 7-0, 6-0, 5-0, 6-1 görürsün ;).

An itibari ile galatrollerin bastığı konu olmuştur. Galatrollere sesleniyorum. 5-1 Galatasaray'ın bize attığı tek farktır. o maçtan sadece 1 hafta sonra Fenerbahçe rakibinin 100. yılında Derbi maçında şampiyon olmuştur. Ayrıca bu galatrollerin "28 şampiyonluğu kabul ediyorsanız eski farkları da kabul edeceksiniz" mantığından çıkması lazım. Güya 1911 yılında oynanmış maçlarda alınan 7-0, 6-0, 5-0, 6-1 gibi skorlar gerçek dışıdır. Fenerbahçe'nin istediği kupalar Türkiye Futbol Federasyonu'nun kuruluş yılı olan 1923 yılından sonradır. Ve Galatasaray 1923 yılından sonra Fenerbahçe'ye attığı en büyük fark 5-1 dir. bu 7-0lık palavranın benim "Biz sizi 1907 yılında 5 kişi 14-0 yendik" dememden bir farkı yoktur. İllaki farklı bitmiş derbiler istiyorsanız Fenerbahçe'nin rakibini 6-0, 6-1, 5-1, 4-0, 0-4, 5-0 gibi farklı skorlarla yendiği maçlara göz atabilirsiniz. hiçbiri sallama ve uydurma değildir. Neredeyse hepsinin görüntüsünü bulabilirsiniz.

Hmm.

Ufak bir hatırlatma:

2004-05 Türkiye kupası final maçında Galatasaray 5-1 Fenerbahçe skoru oluşmuştu.

7-0'la övünüyoruz peki ya tek bu ikisi mi? Hayır. 28 şampiyonluk diye 1959 öncesini katan Fenerbahçe'li taraftarlar, eskiden farkla yenildikleri maçı hesaba katamıyorlar. Kaldı ki 1959 öncesi şampiyonluklar sayılırsa Galatasaray 37, Fenerbahçe 35 oluyor.

Biraz bakılırsa 7-0, 6-0, 5-0, 6-1 görürsün ;).

Biz 1923 ve 1959 arasını sayıyoruz, İstanbul liglerini saymıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nordsjaelland 6-1 Fenerbahçe. Devran dönüyor :). 24 Aralık'ta kaç 0 yapıştıracağız bunlara, iple çekiyorum.

Hala konuşulması garip. Futbolda bu tarz sonuçlar çıkabilir. Sonuç olarak o maçın değeri sadece 3 puan. 1 gol ile yensen de 3 puan 10 gol ile yensen de 3 puan. Büyük yakım dediğin 3-5 puanın peşinden değil kupaların peşinden koşar 🦁👑😎.

Yeni konular

Geri
Yukarı