Fenerbahçe kader, Galatasaray liderlik sınavında

Bu düşünce sporyazarlığı değil skoryazarlığıdır. Çünkü Fenerbahçe 2012/2013 sezonunda ilk maçta 3 direkten 1'i bile gol olsa Fenerbahçe Avrupa finaline gidiyor ve kupayı kaldırma ihtimali doğuyordu. Kupayı kaldıran Galatasaray biliyorum ve kutluyorum ama Fenerbahçe'nin o sezon kupanın direğinden döndüğünü söylememiz gerekiyor. Ayrıca 2015-2016 sezonu hiç konuşulmadı ancak kupayı alabileceğimiz sezonlarından birisi. O maçta Braga'ya saçma sapan penaltı verip saçma kartlar çıkaran hakem olmasa çeyrek finale çıkıyordu. Çeyrek finalde Şahtar Donetsk vardı ve o kadro Fenerbahçe'nin altında olduğundan dolayı yüksek ihtimalle yarı finale çıkacaktık. Ve sadece 2 tur kalmıştı. Aynı şekilde Zico ile çeyrek final oynanan dönemde Deivid kendi kalesine atmasaydı Fenerbahçe yarı finale yine çıkabilirdi. Galatasaray'dan başka alan var mı? Yok. Gibi yanıtlar skoryazarlığına giriyor. UEFA kupamız yok diyoruz ama o sezonlarda direğinden döndük. O yüzden Fenerbahçe neden UEFA kupasına sahip değil diyemeyiz. Çünkü 2 kere kupanın direğinden döndü. Ve bir kez de şampiyonlar ligi yarı finalinden direkten döndü. Yani o kupaları da alabilirdi. Ve emin ol Fenerbahçe 10 yılı geçmez UEFA kupasını kaldırır.

İnşallah UEFA kupası kaldırırız ama bizim ülkemiz kulüpleri vizyon kulüpler değiller. Her sene başarılı olsalar her şampiyonlar ligi, UEFA Avrupa ligi çeyrek finalleri yarı finallerinde mücadele etseler başarının gelmesi yakın olur. Bak Beşiktaş şampiyonlar liginde dökülüyor. Bu goller bu sonuçları Fenerbahçe alsaydı perreira şöyle hoca böyle hoca diye yerden yere vururlardı. Sergen'e hoca ya bir şey yok. Adam 70-80 metre uzunluğunda takım oyunu yapıyor. Kimse ağzını açıp bir şey demiyor. Bu kadar gol yiyeceksen alınan batsuayi ve Pjanic'e veriler paralara yazık. Sen zaten Türkiye liginde her türlü yürürsün. Bir de şampiyon olduktan sonra diyordu ya. Ben Ghezzal'ı telefondan izledim. Alın bu oyuncuyu. Gördük Ghezzal'ı devler liginde. İzleyip göreceğiz bundan sonrakileri.

İnşallah UEFA kupası kaldırırız ama bizim ülkemiz kulüpleri vizyon kulüpler değiller. Her sene başarılı olsalar her şampiyonlar ligi, UEFA Avrupa ligi çeyrek finalleri yarı finallerinde mücadele etseler başarının gelmesi yakın olur. Bak Beşiktaş şampiyonlar liginde dökülüyor. Bu goller bu sonuçları Fenerbahçe alsaydı perreira şöyle hoca böyle hoca diye yerden yere vururlardı. Sergen'e hoca ya bir şey yok. Adam 70-80 metre uzunluğunda takım oyunu yapıyor. Kimse ağzını açıp bir şey demiyor. Bu kadar gol yiyeceksen alınan batsuayi ve Pjanic'e veriler paralara yazık. Sen zaten Türkiye liginde her türlü yürürsün. Bir de şampiyon olduktan sonra diyordu ya. Ben Ghezzal'ı telefondan izledim. Alın bu oyuncuyu. Gördük Ghezzal'ı devler liginde. İzleyip göreceğiz bundan sonrakileri.

'Dünya yıldızı' denilen Batshuayi malatyaspor maçında 2 gol atmış ve diğer gollerin birisi penaltıdan birisi boş kaleden gelmiş. Yani beklentinin altında kaldı. Ghezzal ve Alex Teixera da aynı şekilde. Hepsi beklentinin altında kaldı. Savunmadan bahsetmiyorum bile son 11 maçta kaleni gole kapatamamışsın. O zaman taktik değiştirilmesi gerekir. 11 maç boyunca sen kaleni gole kapatamıyosun sonrasında bizim takım şampiyon olacak diyosun. Yok ya. 2019-2020 sezonunda Fenerbahçe'yi hatırlıyorum. Onunda benzer bir serisi vardı ne oldu? Şampiyonluk yarışışından orta sıralara düştü. Trabzonspor maçı Beşiktaş için çok kritik bir maç. Bu maçta alınacak mağlubiyet veya beraberlik dağılan takımı çökertir.
Galatasaray için konuşalım. Yedlin'e sövmedim değil. Boey acilen gelmeli. Bitiricliği yoktu Halil'in pek. En çok sevindiğim ise taraftarın o atmosferiydi, özlemişim vallahi. Hak etmedi 1-1'i bu maç.

Fenerbahçe için tebrik ediyorum, şu an 3-0 öndeler. Büyük ihtimalle kazanacak. Ülke puanı için de önemliydi. İnşallah finali şu şekilde görürüz:

Galatasaray - Fenerbahçe.

Umarım.

Bu arada maç tekrar edilebilir. Çünkü kural hatası olduğu söyleniyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı