Fenerbahçe'nin orta saha sorunu var mı?

733705

Zeptopat
Bu orta saha oyuncuların zajc, crespo, İsmail, m. Hakan ile lig şampiyonluğu ve Avrupa'da zorlu virajlardan sıyrılmak mümkün mü sizce? Ortega tipi forvet arkası lazım o da yok. Çilek olarak.

Ben orta sahadan memnunum, asıl sorun defans. Defans çöp oldu oyuncular sakatlanınca. Yedek kaliteli veya potansiyelli bir defans alınması şart.

Bu orta saha oyuncuların zajc, crespo, İsmail, m. Hakan ile lig şampiyonluğu ve Avrupa'da zorlu virajlardan sıyrılmak mümkün mü sizce? Ortega tipi forvet arkası lazım o da yok. Çilek olarak.
Devre arası şart zaten en az 1 orta saha ama sakatlık olmadığı sürece fred ve szymanski idare eder bence. Aslında irfan can 8 numara oynuyordu orda denense verim verebilirse belki daha iyi olur.

Defans ta sorun ama oyuncu alırken ofansif gücüne bakıyorlar, stoperlerde hava gücü ve beklerin hücuma çıkış gücü yüksek oyuncu bakıyorlar, zaten olması gereken de O, ofansif taktikle oynuyoruz defansçılarımızın mental olarak ileri çıkma gücü var ama topu oyuna sokma ve teknik yerli oyuncularımızda büyük sorun stoperlerde, baskı yiyince panikten top kaybediyorlar soğukkanlılık çok zayıf, szmanski 8 gibi düşünmek ligdeki zayıf takımlara söker orta sahada biraz top tutabilen takım olunca zor olacak, benim tek görebildiğim pozisyonunu kurtarabilen fred, diğerleri de çabalıyor çabalamakla olsa iş, tamam da, zaten FB gibi takımda no 6 olmayabilir ama 2 veya 3lüden birinin kesinlikle 6 numaranın mentalitesini bilmesi ve pozisyon kapatmasını bilmeli orta sahada, crespo öyle boş yerlere koşuyor ki rakip orta saha İsmail'le veya diğer oyuncuyla kolay aşıyor tabii

Galatasaray'lı olarak orta saha ve defansında ciddi sorun var fenerbahçe'nin, bizde bir 6 numara transferine (ki son 16'ya kalırsak yıdız oyuncu bile gelebilir) sorun çözülürken fenerbahçe'de hem birsürü transfere ihtiyaç var hem ara transfere kadar ne yapılacak sorunu var.

fb gibi takıma getirilebilecek en üst düzey stoperler getirdiler, ama konferansta çeyrek final üstü gelecek yıl olursa cl de başarı isteniyorsa tabi bu defans için durum zor, ben defansı mevcut zorluk şartları için yeterli görüyorum, şampiyonlar ligi yok bu yıl olursa ileriki konferans maçlarında djiku-becao olursa onun için de yeterlidir ama sakatlık falan sorun olur, defansın kötü görünmesinin asıl büyük sebebi orta sahanın geçirgenliğinin çok yüksek olması yüksek driplinle rakipler 3-4 adamla yakalıyorlar defansı 1-2 lig maçında son 2 avrupa maçında orta sahanın üst düzey mücadeleleri kaldırmayacağı gerçeğini görüyoruz, M.Denizli döneminin şişirme kanat forvet mantığı beni hiç memnun etmedi, merkezden fred'in deliciliği olmasa(kanatları rahatlatıyor) tadiç ve szmanski çok daha zorlanacaktır

Yeni konular

Geri
Yukarı