Fermi paradoksu

Gerçekten ufolara ve uzaylılara inanıyor musunuz?
Ufo: Ufo bilinmeyen gök cisimleri için kullanılan bir tanımdır dünyaya geldiklerini sanmıyorum ama ufoları internette gördüğün gibi sanıyorsan yanılıyorsun.
Uzaylılara gelirsek ise Samanyolu galaksisinde bile yaklaşık en kötü ihtimalle bile 1 milyondan fazla akıllı yaşam formu olması lazım matematiksel olarak.

Ufo: Ufo bilinmeyen gök cisimleri için kullanılan bir tanımdır dünyaya geldiklerini sanmıyorum ama ufoları internette gördüğün gibi sanıyorsan yanılıyorsun.
Uzaylılara gelirsek ise Samanyolu galaksisinde bile yaklaşık en kötü ihtimalle bile 1 milyondan fazla akıllı yaşam formu olması lazım matematiksel olarak.
Ayrıca evrende yaklaşık dünyada ki kum tanelerinin 2,5 katı galaksi var.Sence yaşam olmama ihtimali var mı, ilkel çorba sadece dünyada çıkamaz.

Uzaylıları arayanlar için verdiğim tek cevap;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Edit: Efsanevi bir kanal bilmeyen varsa bir göz atsın.(Türkçe altyazı var.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bence evrende ki mesafeler çok uzun olduğu için birbirimiz arasında etkileşim kuramıyor olamayabiliriz.Ama bununda bir çözümü var ışıktan hızlı gidebiliriz bir şekilde teorik olarak,uzay-zaman dokusunu bükecek olan bir zaman gemisi yaparsak teorik olarak ışıktan daha hızlı bir şekilde gidebiliyoruz ama bunun için gemi veya artık ne derseniz onun kütlesinin uzay-zaman dokusunu bükmesi için en az Jupiter kadar büyük bir kütleye sahip olması lazım işte o kısım biraz sıkıntı bilim adamları eğer böyle bir şey yapılırsa bunun için karanlık madde kullanılabileceğini söylüyorlar ama daha karanlık maddeyi ne gördük ne de dokunduk hatta maddeler üzerinde ki kütle çekimi sayesinde sadece olduğunu biliyoruz eğer o da olmasaydı, yok bile diyebilirdik karanlık maddeye neyse konumuza gelelim.Sadece Güneş sisteminin büyüklüğü bile yaklaşık olarak 2 ışık yılı büyüklüğünde bize ise en yakın yıldız sistemi olan Proxima Centauri 4,2 ışık yılı uzaklığında o yüzden evrende şuana kadar bir canlı formuna rastlamamış olabiliriz hatta bir örnek daha vereyim uzayın ne kadar büyük olduğu ile ilgili, Dünya ile Ay arasında ki mesafeye tüm Güneş sistemi uyduları ile beraber sığdırabilirdi biraz boşluk bırakılarak.

Bildiğiniz üzere Fermi paradoksu evrenin bu kadar büyük ve bol miktarda yaşanabilir gezegen içermesine rağmen neden hâlâ uzaylılarla karşılaşmadığımızı söyleyen bir paradoksdur. Peki sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz ve düşünceleriniz nedir? Hem biraz bilgi öğrenip eğlenmiş oluruz.

286001D4-36B7-465D-B09E-B760E0BA0A15.jpeg

Bundan mı bahsediyorsunuz?

Hahaha iyi şaka ama Keşke ilk yazdığım mesaja baksaydın.

Bu kanalı ilk defa gördüm bu arada teşekkürler dostum.

Olabilir tabii ki de ona lafım yok. Ama Nasa'nın paylaştığı fotoğraflar, veya ufo görüntüleri vs. hiçbirinin gerçek olduğunu düşünmüyorum.

Olabilir tabii ki de ona lafım yok. Ama Nasa'nın paylaştığı fotoğraflar, veya ufo görüntüleri vs. hiçbirinin gerçek olduğunu düşünmüyorum.
Evet onların bende gerçek olmadığını düşünüyorum aynı şekilde bir sürü uzay gemisinin Dünyaya geleceğini sanmıyorum ve nedense onaylananların hepsi filmlerden ve dizilerden alıntı gibi.

Geri
Yukarı