Fernando Alonso Aston Martin ile anlaştı

Alpine hem Alonso'yu hem de Piastri'yi kaybetmiş oldu. Bence Alpine koltuğuna büyük bir sürpriz olmazsa Ricciardo oturacaktır. Performansı bu sene iyi değildi fakat Alpine'de kendini bulabilir belki. Benim gönlüm Sebastian Vettel'in oturmasından yana ama çok zor görünüyor şu an.

Ricciardo Renault'ta yarışırken Ocon ve Hulkenberg'i süpürdü. Yine araç onun sürüş tarzına göre olursa iyi performans gösterecektir. Norris kadar da dişli rakibi olmaz. Norris birinci sınıf bir pilot.

Alpine rezil oldu Alonso ve Piastri gibi pilotlar bırakılmazdı. En kötü Piastri'nin Williams'ta yarışmasına zemin hazırlamaları gerekirdi.

Alpine Takım Patronu Otmar Szafnauer;

• Daniel Ricciardo’nun Alpine’e geri dönmesinde herhangi bir sorun olmayacağını söyledi.
-Ocon Alonso’yu gereksiz hareketler yaparak sinirlendiriyor.
-Alpine Ocon’un arkasında durup Alo’yu umursamıyor.
-Vettel emekli oluyor.
-Vet Emekli olunca Alonso aynı hafta Astonla anlaşıyor, Alpine bu olayı twitterdan öğreniyor
-Piastri gelecek diyorlar Piastri McLaren’i istiyor ve Sonuc olarak Alpine hem gridin en yetenekli ve en tecrübeli pilotlarından birini ve gridin en iyi genç yeteneklerinden birini kaybediyor.

Komedi gibi.

@UBerk
Evet hocam. Alpine takım patronu Ricciardo'yu düşünüyormuş.
Sezon arası pilot değişikliği muhtemel gibi.

Hatta Alonso'yu yarıştırmayı düşünmüyorlarmış.

F1'de takımlar, pilotlardan daha büyüktür. Piastri umarım kendi ayağıma sıkmamıştır. Ümit ediyorum ki Mclaren ile sözleşme imzalamış olsun.

Alpine kendisini uzun süredir destekliyor ve arkasındaydı. Alpine ile uzun süreli anlaşma da imzalardı. Mclaren'in uzun sözleşme teklif ettiğini düşünmüyorum, etse de Alpine kadar etmezdi ve Alpine kadar arkasında durmayacaktır diye düşünüyorum beklentileri karşılayamazsa. Alpine'de kredisi daha fazlaydı.

Ana suçlu ise Alpine yönetimi durumu berbat yönettiler. İki iyi pilottan oldular.

Piastri seneye Mclaren'de değil de Williams'ta yarışırsa büyük fiyasko olur.

Geri
Yukarı