Fiat arabalar çok arıza verir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yakışıklı makine hocam bu Volvo'lar.

Hocam, Volvo S40 almaya değer mi peki?
Tek duyduğum sorun parçalar ile ilgiliydi benzin tüketimini saymazsak. 😂
bu arada manuel ehliyet ile otomatik şanzımanlı araba yasal olarak kullanılabiliyor muydu?

Eski kasa S40'larda sorunsuz olarak 1.8 ve 2.0 atmosferik öneririm, 1.6'da sorunsuz fakat kasayı kaldıramıyor. Ancak yakıtı dert etmiyorsanız t4'ü tavsiye ederim. Gaza basıyorsunuz ve 20'lik delikanlı sizi 260'a soluksuz çıkartıyor, TR'de 280 gibi hızlara çıkanı var. 1.9Td'leri reno motorlu, alınabilir parça vs daha da uygun fiyatlı olur ancak nadir bulunuyorlar.

İkinci nesil S40'larda ise 1.6D en sorunsuz modeldir, parçalar zaten Ford vs gibi markalarla uyumlu. Yakıt tüketimi oldukça az. Bir de 2.0 D4 modeli var 5 silindir, dizel olmasına rağmen yer uçağı ancak fiyatları eskiden bile pahalıydı. Bu kasanın benzinlileri hakkında pek bilgim yok, sadece t5'lerinde kullanılan motor focus RS'lerde de çıkıyor. Genellikle 1.6'sını tercih ederler, 1.8 ve 2.4 gibi modelleri fazla görmedim.
Genel olarak abartıldığı kadar pahalı parça fiyatları yok aslında ve birçok parçası piyasadaki araçlara göre daha uzun periyotlarda değişiyor. Ancak dökük bir Volvo alırsanız bir araba parası harcasanızda iflah olmaz. Volvo alıyorsanız eğer Volvo gruplarında olan ve sitelere ilanı düşmeyen araçları almanız tavsiyemdir. Piyasadaki birçok Volvo ne yazık ki yürüyen enkaz halinde. Zamanında şahin doğan parası olduğu için harcandılar.
Manuel ehliyet ile otomatik araç kullanılır.

Eski kasa S40'larda sorunsuz olarak 1.8 ve 2.0 atmosferik öneririm, 1.6'da sorunsuz fakat kasayı kaldıramıyor. Ancak yakıtı dert etmiyorsanız t4'ü tavsiye ederim. Gaza basıyorsunuz ve 20'lik delikanlı sizi 260'a soluksuz çıkartıyor, TR'de 280 gibi hızlara çıkanı var. 1.9Td'leri reno motorlu, alınabilir parça vs daha da uygun fiyatlı olur ancak nadir bulunuyorlar.

İkinci nesil S40'larda ise 1.6D en sorunsuz modeldir, parçalar zaten Ford vs gibi markalarla uyumlu. Yakıt tüketimi oldukça az. Bir de 2.0 D4 modeli var 5 silindir, dizel olmasına rağmen yer uçağı ancak fiyatları eskiden bile pahalıydı. Bu kasanın benzinlileri hakkında pek bilgim yok, sadece t5'lerinde kullanılan motor focus RS'lerde de çıkıyor. Genellikle 1.6'sını tercih ederler, 1.8 ve 2.4 gibi modelleri fazla görmedim.
Genel olarak abartıldığı kadar pahalı parça fiyatları yok aslında ve birçok parçası piyasadaki araçlara göre daha uzun periyotlarda değişiyor. Ancak dökük bir Volvo alırsanız bir araba parası harcasanızda iflah olmaz. Volvo alıyorsanız eğer Volvo gruplarında olan ve sitelere ilanı düşmeyen araçları almanız tavsiyemdir. Piyasadaki birçok Volvo ne yazık ki yürüyen enkaz halinde. Zamanında şahin doğan parası olduğu için harcandılar.
Manuel ehliyet ile otomatik araç kullanılır.

Bu elindeki araç kaç model abi? Ve hava yastığı, abs teknolojisi falan var mı? Son olarak şahin ve doğan arabalardan daha mı sağlam?

Dostum bizimle dalga geçiyorsun ya neyse 🤣
1996 model, 1997 de bu kasa ufak bir makyaj ile S90 ve V90 olarak satıldı. Şu an piyasadaki S90'ın atası denebilir.
Fabrikasyon olarak 4 hava yastığı, sips (yan darbe koruma sistemi), arka kol dayamada isofix (15 kiloya kadar çocuk oturabiliyor), abs, aktif gergili emniyet kemeri (virajlarda kemerleri bir miktar geriyor), kilitli diferansiyel (eaton G80 lsd), buzlanma uyarısı (6 derecenin altındaki havalarda frene bastığında erken kaydığını fark eder ise buz simgeli bir uyarı ışığı yakıyor, abs ve emniyet kemer gergisini daha agresifleştiriyor), webasto (kurduğun saatte motor suyunu, araç içini ısıtıyor), ısıtmalı ve hafızalı deri koltuklar, immobilirzer, Premium sound ses sistemi ve 6'lı changer mevcut.
Bu Ambassador Line, en dolu paket değil bu arada. Daha dolusu Couture aşağıya bıraktım, 10 hoparlörlü ses sistemi gibi özellikler var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum bizimle dalga geçiyorsun ya neyse 🤣
1996 model, 1997 de bu kasa ufak bir makyaj ile S90 ve V90 olarak satıldı. Şu an piyasadaki S90'ın atası denebilir.
Fabrikasyon olarak 4 hava yastığı, sips (yan darbe koruma sistemi), arka kol dayamada isofix (15 kiloya kadar çocuk oturabiliyor), abs, aktif gergili emniyet kemeri (virajlarda kemerleri bir miktar geriyor), kilitli diferansiyel (eaton G80 lsd), buzlanma uyarısı (6 derecenin altındaki havalarda abs ve emniyet kemer gergisini daha agresifleştiriyor), webasto (kurduğun saatte motor suyunu, araç içini ısıtıyor), ısıtmalı ve hafızalı deri koltuklar, Premium sound ses sistemi ve 6'lı changer mevcut.
Bu ambassador line, en dolu paket değil bu arada. Daha dolusu couture aşağıya bıraktım, 10 hoparlörlü ses sistemi gibi özellikler var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bilsem neden sorayım? Bilmediğim için size sorup dogrusunu öğreniyorum bunda bir yanlış yok. Öğrenmeye çalışıyorum.

Kimsenin içini bilmeden konuşma👍 ön yargı ve insanlara ters konuşmak kötüdür.

Hocam bilsem neden sorayım? Bilmediğim için size sorup dogrusunu öğreniyorum bunda bir yanlış yok. Öğrenmeye çalışıyorum.

Kimsenin içini bilmeden konuşma👍 ön yargı ve insanlara ters konuşmak, kötüdür.

Neyse zaten asıl konumuz Fiat'dı, aklına takılan Volvo ile alakalı bir şeyler olursa mesaj atabilirsin seve seve yardımcı olurum.

Neyse zaten asıl konumuz Fiat'dı, aklına takılan Volvo ile alakalı bir şeyler olursa mesaj atabilirsin seve seve yardımcı olurum.

Çok var olmaz mı abi, en çok merak ettiğim marka. Kısa bir zaman içinde soru cevap konusu açacağım Volvo ile ilgili, seni etiketlesem olur mu?

@Mortis06 anladım hocam teşekkür ederim.
Pek araba sohbetim olmadığı için farklı modellerde arıza çıkaran parçalardan haberim yok, bilen birisini bulunca bilgisinden yararlanmak istedim. 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı