Fiat Doblo 1.3 Multijet İzlenimlerim

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Bugün 2020 model 11.000 Km'de bir Fiat Doblo 1.3 Multijet kullanma şansım oldu. İlk olarak Ford Tourneo Connect'den bu araca geçtiğim için konfor ve iç mekan olarak bana Connect'den daha iyi geldi. Biner binmez debriyaja bastım ve basmamla süngere basar gibi oldum. Debriyajı aşırı derecede yumuşaktı. Connect'te kazık gibi bir debriyaj olduğu için böyle gelmiş olabilir.

Buraya kadar her şey güzeldi. Marşı verdim ve 1.3 motorun hafif titreşimi ve o yavru kaplan gibi gürlemesini duydum. Buraya kadar da her şey çok güzeldi ancak 1. vitese atıp arabayı kaldırdıktan sonra arabanın aşırı derece de güçsüz olduğunu anladım. Devir artıyor, vites bitiyordu ancak araba hızlanamıyordu. En son 4. viteste 80 falan gördüm ve yol bitti. Normalde o yolda Connect'i Doblo kadar zorlamadığım da bile 120 - 130 görüyordu. Güç olarak beni hayretler içerisinde bıraktı. Daha 10.000 Km'de olmasına rağmen frenlerde istediğim performansı vermedi. Arabayı düzgünce yerine koydum ve Connect'imden özür dilemeye gittim. Bir daha Connect üzerine başka ticari koklamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
2006 kasa 130 binde hatasız 1.3 multijet aracımız vardı. 2020'nin başlarında sattık.
Araç aslan gibi araçtı. Çok az yakıyordu, çok genişti, çekişi taşıdığı ağırlığa göre mükemmeldi.
2 aile içine girip az mı piknik yapmaya gittik😢.
Seni bu hallere düşürenler utansın, kendi gibi kalbi geniş doblo.

1.6 Doblo ve 1.6 Octavia'yı aynı zamanda kullandım. Sizde 1.6 Doblo kullansaydınız muhtemelen Connect'e yakın zamanda ayrılacağınızı söyleyip özür dilerdiniz.

1.6 Doblo'da kullandım hocam. 110'luk Connect ile denk değiller. Connect daha iyi gidiyor gibime geldi.
1.3 95 beygir bir motorun o kasayı kaldırmaması normal, herkesin dert yandığı nokta zaten genelde burası oluyor.
1.6 120 beygir olanlar gidiş bakımından gayet tatmin edici diyebilirim.

2 Hafta önce falan test arabası olarak ve yakın bir tanıdığımın bayiden 0 aldığı 1.6 Doblo araçlarını da kullandım. 1.6 Doblo da bana biraz ölü geldi. Tabii 1.3'e göre daha iyi.

1.6 Doblo'da kullandım hocam. 110'luk Connect ile denk değiller. Connect daha iyi gidiyor gibime geldi.

2 Hafta önce falan test arabası olarak ve yakın bir tanıdığımın bayiden 0 aldığı 1.6 Doblo araçlarını da kullandım. 1.6 Doblo da bana biraz ölü geldi. Tabii 1.3'e göre daha iyi.

Ben Connect kullanmadım. Ancak Doblonun gidişi Octavia kadar olmasa da iyiydi. Connect ve Doblo sahibi arkadaşım Doblo daha iyi diyor.

Bu yaz Aydın'dan Mersin'e oradan sonrada Mersin'den İstanbul'a kadar 2021 Model Fiat Doblo Premio Plus 1.6 Multijet kullandım. Normalde kendi arabamız olan 2013 Honda Civic 1.6 LPG atmosferik aracımızdan sonra tork ne demekmiş hayretler içerisinde izledim. Araç tam bir yokuş canavarı. Böyle bir tırmanma yok. Eğer 200-300 beygirlik araçlar kullanmıyorsanız sizi gerçekten çok tatmin eder. Günümüz Türkiye otomobillerinden çok iyi bir performansı var. Sollama yaparken hiç üzmüyor. İç hacmi çok geniş. Tabii ki bunları ilk belirttiğim Civic aracımızla kıyaslıyorum. Çünkü daha önce ticari araç kullanmadım.

IMG_7832.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı