Fiat Egea Sedan vs Renault Megane Sedan

Megane elbette her iki aracı da kullandım Egea B segmenti havasında bir araç Megane bildiğiniz C segmentinin en iyilerinden çoğu kişide Renault algısı var fakat Meganeler harbiden çok güzel araçlar Icon 1.3 TCE -EDC üçlüsü ile uzun yıllar keyifle binilir.
Yalıtım konfor kalite işçilik tasarım karşılaştırmaya bile sokmuyorum kazanan belli.

Şanzıman hariç bu iki aracı birbiriyle kıyaslamak pek doğru olmaz. Açık ara Megane'dır. Ancak o edc şanzıman yok mu? Özellikle soğuk havalarda vitese geçmeme, kararsızlığı vs beni araç sürmekten soğuttu. Bugün otomatik vites alacak olsam ikisi arasından megane'ı seçmezdim.

Şanzıman hariç bu iki aracı birbiriyle kıyaslamak pek doğru olmaz. Açık ara Megane'dır. Ancak o edc şanzıman yok mu? Özellikle soğuk havalarda vitese geçmeme, kararsızlığı vs beni araç sürmekten soğuttu. Bugün otomatik vites alacak olsam ikisi arasından megane'ı seçmezdim.
EDC şanzıman çift kavrama seri bir şanzıman aslında karasızlık illa olabiliyor yokuşlarda araçların kafası karışıyor ben normal kullanımda beğenmiştim.

Aslında EDC en sorunsuz şanzımanlardan birisidir. Üstelik çok seri şanzıman. Sizin şanzımanınızda sorun olma ihtimali daha yüksek.
EDC şanzıman çift kavrama seri bir şanzıman aslında karasızlık illa olabiliyor yokuşlarda araçların kafası karışıyor ben normal kullanımda beğenmiştim.

Yokuşlarda da bir sorununu göremedim ben.

Evet, Kozyatağı'ndan Göztepe köprüsüne doğru giderken üst vitese geçmek için epey bir bağırtıyoruz motoru :D

Aslında EDC en sorunsuz şanzımanlardan birisidir. Üstelik çok seri şanzıman. Sizin şanzımanınızda sorun olma ihtimali daha yüksek.

Yokuşlarda da bir sorununu göremedim ben.

Yokuş çıkarken sorun yok, en kararlı hali rampa-yokuş çıkarken oluyor. Kullandığımız araçlar şirket aracı. 20 şoförüz ve hepimizin kimisinin az kimisinin çok illa şikayeti var. Sadece bir araçta değil, şirkette birkaç aracı kullandım hepsinde benzer durumlar yaşadım. Genelde hafif rampa aşağı vites geçişleri tatminkar değil. Ani hızlanma gereken yerlerde gaza yüklendiğinizde de yığılma yapması 'ne acelen usta' der gibi :D Kullanım alışkanlığı da önemli tabi, bir buçuk yıl oldu huyuna suyuna alışamadım. Bundan dolayı benim için uygun bir şanzıman olmadığını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı