Megane Sedan vs Fiat Egea Sedan

burakyildizz261

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu yıl sonuna kadar araba almayı düşünüyoruz. Aklımıza Megane daha çok yatıyor. Tasarım olarak, yakıt tüketimi olarak Megane bir adım önde ama performans olarak biraz kararsızım. Egeada beni cezbediyor. Bir yandan Toyota Hilux (2017) dikkatimi çekiyor ama onda da yakıt sorunu var. (Fabrika verileri 10 lt - 9lt) Bu fabrika verilerinin kaç litre üstüne çıkar İstanbul gibi bir şehirde? Ayda kaç para yakar? Ayda 500 km yol katediyorum. Yani kısaca kararsızım önerileriniz nedir? Şu ana kadar Toyota ve Megane bir adım önde.

Bence güvenlik açısından Renault Megane daha iyi. Egea dayanıksız bir araç. Onun dışında Megane'nin iç ve dış tasarımı Egea'dan daha iyi. Hilux konusuna gelecek olursak da yıllık vergisi pahalı. 4.000 TL yaklaşık. Çünkü 3.000-4.000 cc motora sahip. Üstelik Hilux yakıtı da su gibi içer. Yakıt tüketimi olarak Megane zaten önde. Ben olsam Megane alırdım.

Bütçe nedir? Egea Euro NCAP testlerinden olumlu puanlar almış bir model değil. Megane 5 yıldız aldı. Ayrıca özellikler, motor vs. Megane Egea'dan on gömlek daha üstün.

Bence güvenlik açısından Renault Megane daha iyi. Egea dayanıksız bir araç. Onun dışında Megane'nin iç ve dış tasarımı Egea'dan daha iyi. Hilux konusuna gelecek olursak da yıllık vergisi pahalı. 4.000 TL yaklaşık. Çünkü 3.000-4.000 cc motora sahip. Üstelik Hilux yakıtı da su gibi içer. Yakıt tüketimi olarak Megane zaten önde. Ben olsam Megane alırdım.
Neyse artık Hilux'u kalbime gömeceğim.
Bütçe nedir? Egea Euro NCAP testlerinden olumlu puanlar almış bir model değil. Megane 5 yıldız aldı. Ayrıca özellikler, motor vs. Megane Egea'dan on gömlek daha üstün.
Bütçe maks. 115.000 TL

İkisi arasında kesinlikle Megane. Egea kağıt gibi, yoldaki her şeyi hissediyorsun. Ama 115 bin gibi bir bütçeye çok daha iyileri alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı