Megane Sedan vs Fiat Egea Sedan

Bence güvenlik açısından Renault Megane daha iyi. Egea dayanıksız bir araç. Onun dışında Megane'nin iç ve dış tasarımı Egea'dan daha iyi. Hilux konusuna gelecek olursak da yıllık vergisi pahalı. 4.000 TL yaklaşık. Çünkü 3.000-4.000 cc motora sahip. Üstelik Hilux yakıtı da su gibi içer. Yakıt tüketimi olarak Megane zaten önde. Ben olsam Megane alırdım.
Egea dayanıklılık konusunda segment lideri. Egea, Almanya’da en dayanıklı otomobil seçildi

Egea aynı zamanda şasi, gövde, motor, yağ kaçağı ve egzoz gibi kontrol edilen tüm kategorilerde ortalama değerin üzerinde not alarak yeşil bantta yer aldı.

“Ürün özellikleri ve fiyat / fayda dengesiyle 2016 yılında autövbest tarafından ‘avrupa'nın en iyi otomobili' seçilen egea, satışa sunulduğu tüm pazarlarda ilgi gördü. Dört yıldır Türkiye'nin en çok tercih edilen modeli olan Fiat egea, Avrupa'da önemli bir başarıya daha imza attı” dedi.

Yeni kasa Megane'lar güvenlik bakımından günümüzde egeadan çok daha önde ve aynı fiyat üzerinden yapılan bir karşılaştırma bu.

Merhaba arkadaşlar, bu yıl sonuna kadar araba almayı düşünüyoruz. Aklımıza Megane daha çok yatıyor. Tasarım olarak, yakıt tüketimi olarak Megane bir adım önde ama performans olarak biraz kararsızım. Egeada beni cezbediyor. Bir yandan Toyota hilux (2017) dikkatimi çekiyor ama onda da yakıt sorunu var. (fabrika verileri 10 lt - 9lt) bu fabrika verilerinin kaç litre üstüne çıkar İstanbul gibi bir şehirde? Ayda kaç para yakar? Ayda 500 km yol katediyorum. Yani kısaca kararsızım önerileriniz nedir? Şu ana kadar Toyota ve Megane bir adım önde.

Ben Toyota corolla Ford focus Honda civic gibi arabaları tavsiye ederim. Megane ve egea arasında pek fark olduğunu düşünmüyorum.
Merhaba arkadaşlar, bu yıl sonuna kadar araba almayı düşünüyoruz. Aklımıza Megane daha çok yatıyor. Tasarım olarak, yakıt tüketimi olarak Megane bir adım önde ama performans olarak biraz kararsızım. Egeada beni cezbediyor. Bir yandan Toyota Hilux (2017) dikkatimi çekiyor ama onda da yakıt sorunu var. (Fabrika verileri 10 lt - 9lt) Bu fabrika verilerinin kaç litre üstüne çıkar İstanbul gibi bir şehirde? Ayda kaç para yakar? Ayda 500 km yol katediyorum. Yani kısaca kararsızım önerileriniz nedir? Şu ana kadar Toyota ve Megane bir adım önde.
Hilux kamyonet tipi yük taşıma aracı o yüzden ihtiyacınız yoksa almayın. Yada fazla vergiye razı olun.

Opel astra j kasa var. O fiyatlara ha Megane ha egea ikisi de teneke.
Astra j mi? Astra j kasanın içi 1970 yılından kalmış gibi duruyor. Megane ve egea j kasadan kat kat iyi.
Astra j mi? Astra j kasanın içi 1970 yılından kalmış gibi duruyor. Megane ve egea j kasadan kat kat iyi.
x5_897507544nv1.jpg

Egea mı Megane mi dersek Megane tercih edilebilir.
Opel astra j kasa var. O fiyatlara ha Megane ha egea ikisi de teneke.
Şu konuyu 2014-2015 yıllarında tartışıyor olsaydık gözün kapalı Astra J al geç derdim. Yol tutuşu, izolasyon, güvenlik konularında şuanda dahi C segmentinin en iyisi diyebilirim Astra için fakat hem kasa olarak hem konsol olarak artık demode oldu bu araç. 1.4t ve 1.6 CDTI harika motorlar.

Şu konuyu 2014-2015 yıllarında tartışıyor olsaydık gözün kapalı Astra J al geç derdim. Yol tutuşu, izolasyon, güvenlik konularında şuanda dahi C segmentinin en iyisi diyebilirim Astra için fakat hem kasa olarak hem konsol olarak artık demode oldu bu araç. 1.4t ve 1.6 CDTI harika motorlar.
Egea dolusu 230.000₺. Megane dolusu 370.000₺. Aradaki fiyat farkını göze aldığımız zaman egea çok daha iyi. 370.000₺ neler alırsın neler araba değil ev alırsın.
Ekran Görüntüsü (4577).png

Kesinlikle astra j çok eski duruyor. Hatta ben 2015 yılında bile çok eski duruyor diyordum. Artık müzelik oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı