Fiat Nasıl Bir Markadır?

GodlessGame

Decapat
Fiat bence düşük bütçe dostu bir markadır. Şimdi araçları hakkında görüşlerimi söyleyeyim. Babam bu güne kadar 10 -12 tane araç almıştır. Bunlar 3 Doblo, 2'si 2009 model biri 2011 model.
2 tanesi Fiorino, 1 tane Palio ve bir keresinde ödünç Punto sürmüştü. Şimdi VW ve Mercedes'e falan verecek paranız yoksa çözüm Fiat'tır. Abi şu ana kullandığımız her Fiat aracında çok sık arızalanmalara rastlamadık. Zaten arızalansa da merak etmeyin pahalı değil, hatta 50- 200 TL fiyatlarında yapıyorlar.

Tabi çok büyük sorun yoksa söylediğim fiyatlar geçerli. Aksi takdirde 300 - 500 TL'yi bulur. Şimdi ufak bir kıyaslama yapalım. 2 ay önce 1.5 yıl boyunca kullandığımız Citroen C3'ü verdik. Size aracı söyle anlatayım. Aldığın zaman kösede 5K daha kesin olmak zorunda araç sık arıza veriyor. Yaptırması bi hayli pahalı biz enjektör temizlettik fiyatı 800 TL. Şu an elimizde Doblo var. 3 hafta önce aldık. 1,3 Multijet Carioca modeli, yılı da 2009. Merak edenine araç diğer Fiat araçları gibi mükemmel yakıt cimrisi. Yaptırması ucuz arızalanması sık değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin gibi Fiat hem yakıt olarak hem parça fiyatı olarak her türlü bütçe dostu bir markadır. Bizde bir ara Peugeot 308 vardı, 2004 model bir araçtı, özellik olarak yaşına göre çok iyiydi ama bir arızalanma da büyük masraf çıkarıyordu. En ufak bir şeyi bile bundan üç beş sene öncesinden bahsediyorum, 300 400' Tele idi buda en ufak sorununda. Şimdi daha da artmıştır, şuan ki araç fiyatları olsun, yakıt fiyatları olsun alına bilecek en iyi markalardan biri Fiat.

Marka olarak köklüdür. Başarıları da oldukça iyidir. Ancak pek sevemediğim marka.

Ne Alman konforunu, güvenirliğini ne de Japon işlevini ve performansını sunuyor araçlarda. Premium bir marka istemeyen, F/P olsun, parçası ucuz olsun, iş görsün diyenlerin tercih edebileceği marka. Tabii ki model de önemli husus.

Ayrıca bu tür markalarda yaş ve km'yi düşünmek önemli. Düzenli bakımı yapılsa bile uzun kullanımda yine bir Alman güvenirliğini sağlayacağını sanmıyorum.

Marka olarak köklüdür. Başarıları da oldukça iyidir. Ancak pek sevemediğim marka.

Ne Alman konforunu, güvenirliğini ne de Japon işlevini ve performansını sunuyor araçlarda. Premium bir marka istemeyen, F/P olsun, parçası ucuz olsun, iş görsün diyenlerin tercih edebileceği marka. Tabii ki model de önemli husus.

Ayrıca bu tür markalarda yaş ve km'yi düşünmek önemli. Düzenli bakımı yapılsa bile uzun kullanımda yine bir Alman güvenirliğini sağlayacağını sanmıyorum.
Sana katılıyorum. Bir alman markası ile karşılaştırmayız örnek fiat egea vw golf karşılaştırılamaz. Golf her sekilde daha iyi fakat bütçe kısıksa fiat tercihimdir. Ah ulan ah bende şimdi bir 2018 model golf olacak varya neyse hayal kurmayayım.

Hocam 2004'te 308 değil 307 vardı yanlış yazdınız herhalde. 307'nin makyajsız kasası çok fazla kronik soruna sahipti fakat bunları 2006'da çıkan makyajlı kasasında giderdiler.
Doğrudur baya bir geçmiş zaman olduğu için tam hatırlayamadım, kusura bakmayın. Kronik sorunu olduğunu bilmiyordum, ama dediğiniz büyük ihtimal ile doğrudur ne zaman uzun yol yapsak illaki sağlam bir masraf çıkarıyordu :)

Kesinlikle " kullanılamaz. " denecek bir araç değil tabii, fakat kronik sorunları oldıkça fazla olan bir markadır. Ekonomi sınıfında tercih edilebilir.

Doğrudur baya bir geçmiş zaman olduğu için tam hatırlayamadım, kusura bakmayın. Kronik sorunu olduğunu bilmiyordum, ama dediğiniz büyük ihtimal ile doğrudur ne zaman uzun yol yapsak illaki sağlam bir masraf çıkarıyordu :)
Eski kasası için doğrudur da yeni kasasına sahip olduğumuz için bize büyük bir masrafı olmadı. Uzun yollarda da Direksiyon ayarı,yağını,suyunu,lastiği kontrol edip yola çıkıyorduk. Araçla uzun yol yapmakta güzel aslında ama eski kasası için aynı şeyi söyleyemem kullanmadığım için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı