Fiat Uno'nun Sürekli Stop Etmesi

Johan Hegg

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
96 model Fiat Uno bir arabam var. Bir ara motorda sıkıntı oldu, motorun kapağı açtılar ondan sonra araç hiç düzen tutmadı. Şu an ki sorunum; aracı mesela park ettim 2-3 saat sonra tekrar çalıştırdığımda 10-15 dakika boşta gaz vermem gerekiyor. Araç rolantisi anca yükseliyor. Sonra yola çıkabiliyorum. Direkt çalıştırıp yola çıkmaya kalksam araç sürekli stop ediyor. Yolun ortasında ne yapacağımı şaşırıyorum, sizce sorun nerededir? Rolanti ayarını yükseltiyoruz yine fayda etmiyor.

Araba denilen şeyde bir sürü mekanik aksan bulunduğu için buradan kesin bir sonuca varacağınızı pek sanmıyorum, sanayi veya yetkili servise götürmek en mantıklı tercih olacaktır.

Araba denilen şeyde bir sürü mekanik aksan bulunduğu için buradan kesin bir sonuca varacağınızı pek sanmıyorum, sanayi veya yetkili servise götürmek en mantıklı tercih olacaktır.
Defalarca götürdük daha beter oldu araba bi aksanı sıkıntı oluyor götürüyoruz ötekini bozup veriyolar yaşadığım şehirde sağlam usta yok.

5-6 yıl önce aynı soruna sahip bir Fiat Uno sürmüştüm. Aynen dediğiniz gibiydi. Baktım olmuyor, gazı kesmeden kalktım. Yolda giderken rölantisini buldu. :)
Eski arabalarda bu soruna pek sık rastlanır.

Zaten duruş kalkışlarda gaz kesince direk stop ediyor. Rolanti ayarını defalarca yaptırdık. Fakat max 1 hafta sonra yine aynı sorun oluyor. Şuan havalar sıcak yine aynı sorunu yaşıyoruz.

Zaten duruş kalkışlarda gaz kesince direk stop ediyor. Rolanti ayarını defalarca yaptırdık. Fakat max 1 hafta sonra yine aynı sorun oluyor. Şuan havalar sıcak yine aynı sorunu yaşıyoruz.
Hocam motor bilgisi biraz az kaldı ama teknik olarak çalışan motorun durması yakıt hava karışımının emilememesinden kaynaklanır. Biliyorsunuz pistonlar bir tur hareket ettikten sonra (emme, sıkıştırma, yanma, egzoz) vakumlama yaparak gerekli benzin ve havayı çekmesi gerekir. Senin arabada karbüratör olması gerekir. Onun hakkında tamir veya değişim gibi bir işlem yaptınız mı?

94 model uno 60 s arabam vardı seyir halindeyken stop etti mars var ama araba çalışmadı biraz bekledim yine çalışmadı vurdurarak çalıştı ardından park ettim yine çalışmadı ve arabayı çektik çekerken yolda durduk marsa bastım bu sefer çalıştı eve yakın yerde yine stop etti çalışmadı yorumlarınızı bekliyorum

Bizdede Fiat Uno var,Çok sıkıntı çıkarıyor araba aldıgımız fıyatının yarısı kadar bakım tamir masrafı çıktı 1.5 yıl içinde (vergi,sigorta,muayene dahil degil) Araba alırken dikkatli olmak lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı