Fiber 100 Mbps internet düşük hız

yolcuhan

Kilopat
Daha fazla  
i5 6500 SkyLake.
250 GB SanDisk Ultra II SSD.
Z170A GAMING M3 7978.
32 GB DDR4 RAM.
Zotac GTX 970 4 GB 256bit.
Fiber 100Mbps kullanıyorum.

• Baştan söyleyeyim, 6-7 defa format attım değişik sürümlerde. Driverların hepsi güncel görünüyor.
  • ESET ve Kaspersky ile tarattım, Malwarebytes ile de normal ve güvenli modda tarattım fakat hiçbir şey bulamadı.
  • SSD'yi iki ayrı program ile kontrol ettim sağlıklı.
  • Modeme reset attım.
  • PC desktop, açılış ve kapanış hızında bir sorun yok. 20-30 sn içinde açılıyor.
  • Bazen dosya gezgininde takılma oluyor ama çok sık değil.

İnternet sayfası açtığımda ana sayfanın görünmesi 3- 5sn buluyor. YouTube açılış süresi 7-10 sn ve açarken herhangi bir yer tıklanamıyor, takılarak açıyor sanki. Bu haber ve benzeri siteler için de aynı.

Eskiden 4K videoları rahatlıkla izleyebilirken şimdi sürekli takılıyor. Eskiden YouTube video açılırken otomatik 1080p çıkarken şimdi 720p'de açıyor. Yine Netflix de video düşük kaliteye geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişmiş Ölçeklendirme Ayarlarına gidin. Ekranınızda görünüyor.
Tamam gidip ne yapayım, yapmak istediğim oranımı yazayım mesela %140 gibi.
Driver'larınızın en güncel halini kullanın.
Driverlar güncel diye biliyorum hepsini yeni windows update den güncelledim ayrıca aygıt yöneticisinden de baktım oradan güncelle dediğimde zaten güncel uyarısı verdi.
ekran kartı için ise ndvia geforce experiance oradan güncellemeleri kontrol ettiğimde güncel diyor.

Tamam gidip ne yapayım, yapmak istediğim oranımı yazayım mesela %140 gibi.

Driverlar güncel diye biliyorum hepsini yeni windows update den güncelledim ayrıca aygıt yöneticisinden de baktım oradan güncelle dediğimde zaten güncel uyarısı verdi.
ekran kartı için ise ndvia geforce experiance oradan güncellemeleri kontrol ettiğimde güncel diyor.
Bilgisayarınızda ikinci bir grafik birimi var mı? İntel Grafikleri gibi?

1. Dediğinize ithafen orada önerilen bir değer olmalı. Görüntüsünü atsanız dhaa iyi olacak gibi.

Görüntüsünü atsanız dhaa iyi olacak gibi.
Sanki görünürde ikinci bir grafik yok gibi.
sistem.png

sistem2.png

Üzgünüm cezalı olduğumdan 1 saat sonra yanıt verebiliyorum.
Evet modem güncel daha dün resetledim.

DNS değiştirdim değişen bir şey olmadı.
Kabloyu denememiştim onu da değiştirdim şimdi halen aynı.

Eki Görüntüle 1108146
Yeni yaptım buna göre uçuyor olmam lazım. Ama normalde 97 105 arası bir şey çıkıyor olması lazım.

Eki Görüntüle 1108149yaptım hız testi ve evet tarayıcı değiştirdim ama aynı.

Kablolu kullanıyorum PC de gelen hız yukarıda yazıyor ama çok çıktı 190. normalde 97-105 arası.
Telefonda sorun yaşamıyorum laptop ta maalesef deneme şansım olmadı.

Onu hiç denemedim işte ilk önce nasıl yapılıyormuş bir bakayım, etkiler mi sizce. Dün resetlemiştim ama.

Bunların birçoğunu yapmıştım yapmadıklarım.
Modem güncellemesi son sürüm hiç duymamıştım bunu yapmadım.Eki Görüntüle 1108156Eki Görüntüle 1108155

Modem arayüzünü atınız paket kaybınız var sanırım.

Geri
Yukarı