Fiber altyapı başvurusu

398185

Hectopat
Merhaba ilk öncelikle nasılsınız iyisinizdir inşallah.
Sokağıma fiber kablolar çekiliyor turuncu kablolar var fakat birkaç binaya bağlanmış ve ve diğer apartmanlara takılmamış şansızlık 3bina üzerimde fiber kablolamalar yapılmış ve GIBIRNet kullanıyorum destek yok neredeyse hızım 76ydı SNR margini 2ydi kesilme yoktu 1gün sonra SNR marginini 12'ye çekip bıraktılar destek kaydınada bakmıyorlar :D
Göknetten sorguladığımda aktif olmamıştı CİMER'e yazdım halen mesaj bekliyorum açık kapıya başvurduğum zaman bu bizim ilgi alanımız değil dedi ekte fotoğrafını koyacağım.
Sorum şu 3bina üzerimde kablolar çekilmiş ve eğer olduğum binaya çekilirse kaç ayda kutuyu koyup aktif olur ve CİMER'den attığım mesajlar dikkate alınır mı?

1691899227034.png

1691899248109.png

1691899291815.png

1691899352328.png

1691899371250.png

1691899384036.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de böyle. Caddeye çıkan ara sokaklara ve caddenin bir tarafına fiber çekilmiş. Ama caddenin diğer tarafına yani benim oturduğum tarafa çekilmemiş. Ankara'da yaşıyorum, belediyeye yazdım, Türk Telekom ile konuştum, CİMER, BTK, Açık Kapı... Hep aynı şey, talep az olduğu için çekemiyoruz diyorlar. Üstüne üstlük bölgede fiber yok diyorlar.
İstanbul'daki bir arkadaş da fiber bekliyordu, Açık Kapı'yı kullandı. Türk Telekom çekti hemen. Her şey konum ve talep ile alakalı.

CİMER, BTK, LinkedIn, Twitter (yeni adıyla X) pek işe yarayan mecralar değillerdir. Ha, bu mecralardan olumlu sonuç alan yok mu elbette var ancak binde bir yani. Dolayısıyla buralardan pek bir şey beklemeyin. En etkili ve resmi yol dilekçedir. Biz VDSL bulunan binamız için fiber altyapı talep ettiğimiz bir dilekçe vermiştik ve 2.5 ayda bütün işlemler hallolmuştu. Süreci anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Sorum şu 3bina üzerimde kablolar çekilmiş ve eğer olduğum binaya çekilirse kaç ayda kutuyu koyup aktif olur
Daha sizin binanız için bir proje bile yok. Emeklemeden koşmaya çalışıyorsunuz. "Binaya kablo çekilirse kaç ayda kutu koyulur" diye sormak için henüz çok çok erken. Hele bir dilekçe verin, bir değerlendirilsin, çizilecekse bir proje çizilsin, onaylanacaksa onaylansın, kablo çekilsin... Daha çoook var oralara.
Yeter ki siz çekinmeden dilekçenizi verin.

Nedendir bilmem forumda dilekçe dedim mi genelde çekiniyorlar. Daha çok online başvuru yöntemleri tercih ediliyor. Sanki dilekçe vermeye gidince adam dövüyorlar. Kaç kez gördüm, mesela arkadaş fiber istiyor ve nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair bir konu açıyor. Biz de yazıyoruz böyle böyle dilekçe vermeniz lazım falan. Aradan birkaç ay geçiyor, noldu diye soruyoruz. İşin üzerine düşmedim, dilekçe vermedim diyor mesela. Oysa dilekçe verseydi belki şimdiye fiber sahibi olacaktı. Nedir bu çekince anlamıyorum. Ağlamayana meme yok diye bir söz var. Fiber isteyen vatandaş gereğini yerine getirmezse, uğraşmazsa, çabalamazsa durduk yere fiber gelmez ayağına. Ha bazen Türk Telekom'un kendi kendine dönüşüm sağladığı bölgeler var ama çok sık değil. Ayrıca şimdi deprem bölgesine öncelik verildi doğal olarak. Dolayısıyla uğraşmayan insan beklesin beklesin dursun.

CİMER, BTK, LinkedIn, Twitter (yeni adıyla X) pek işe yarayan mecralar değillerdir. Ha, bu mecralardan olumlu sonuç alan yok mu elbette var ancak binde bir yani. Dolayısıyla buralardan pek bir şey beklemeyin. En etkili ve resmi yol dilekçedir. Biz VDSL bulunan binamız için fiber altyapı talep ettiğimiz bir dilekçe vermiştik ve 2.5 ayda bütün işlemler hallolmuştu. Süreci anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Daha sizin binanız için bir proje bile yok. Emeklemeden koşmaya çalışıyorsunuz. "binaya kablo çekilirse kaç ayda kutu koyulur" diye sormak için henüz çok çok erken. Hele bir dilekçe verin, bir değerlendirilsin, çizilecekse bir proje çizilsin, onaylanacaksa onaylansın, kablo çekilsin... Daha çok var oralara.
Yeter ki siz çekinmeden dilekçenizi verin.

Nedendir bilmem forumda dilekçe dedim mi genelde çekiniyorlar. Daha çok Online başvuru yöntemleri tercih ediliyor. Sanki dilekçe vermeye gidince adam dövüyorlar. Kaç kez gördüm, mesela arkadaş fiber istiyor ve nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair bir konu açıyor. Biz de yazıyoruz böyle böyle dilekçe vermeniz lazım falan. Aradan birkaç ay geçiyor, ne oldu diye soruyoruz. İşin üzerine düşmedim, dilekçe vermedim diyor mesela. Oysa dilekçe verseydi belki şimdiye fiber sahibi olacaktı. Nedir bu çekince anlamıyorum. Ağlamayana meme yok diye bir söz var. Fiber isteyen vatandaş gereğini yerine getirmezse, uğraşmazsa, çabalamazsa durduk yere fiber gelmez ayağına. Ha bazen Türk Telekom'un kendi kendine dönüşüm sağladığı bölgeler var ama çok sık değil. Ayrıca şimdi deprem bölgesine öncelik verildi doğal olarak. Dolayısıyla uğraşmayan insan beklesin beklesin dursun.

Dilekçeyi 18 yaş altı biri verebiliyor mu?

Hocam ama sokağın başında 1000mbps kullanan bi arkadaş var aşağıya bile gelmemiş kablolar yani açık kapıya yazdım olmadı cimer desen yok kendi kendime verirsem atar giderler gaziosmanpaşa telekom müdürlüğü çok sorumsuz yani
Şimdi kendim gitsem yaparlarmi bilmiyorum

Hocam açık kapıya onaylanması için ne yazmam gerekiyor?
Niye atsınlar hocam dilekçeyi atmazlar. Zaten dilekçeyi verdikten sonra takip numarası da almanız lazım. O numara ile dilekçenizin durumunu sorgulayacaksınız. Dilekçe resmi bir evraktır, kaldırıp atmazlar.

Açık Kapı'ya onaylanması için bir şey yazmanıza gerek yok. Belki önce Açık Kapı üzerinden gönderirsiniz. Baktınız hâlâ ilgilenmiyorlar, DH forumda Açık Kapı'nın ana konusu var, oradaki ekran görüntülerini de ekleyerek diğer illerdeki Açık Kapı yetkililerinin vatandaşa yardımcı olduğunu ve onların da size yardımcı olmalarını tekrardan rica edersiniz. Ha, kaymakamlıktaki memur sorumsuz biri ise yapacak pek bir şey yok direkt elden verirsiniz dilekçeyi.

Niye atsınlar hocam dilekçeyi atmazlar. Zaten dilekçeyi verdikten sonra takip numarası da almanız lazım. O numara ile dilekçenizin durumunu sorgulayacaksınız. Dilekçe resmi bir evraktır, kaldırıp atmazlar.

Açık Kapı'ya onaylanması için bir şey yazmanıza gerek yok. Belki önce Açık Kapı üzerinden gönderirsiniz. Baktınız hâlâ ilgilenmiyorlar, DH forumda Açık Kapı'nın ana konusu var, oradaki ekran görüntülerini de ekleyerek diğer illerdeki Açık Kapı yetkililerinin vatandaşa yardımcı olduğunu ve onların da size yardımcı olmalarını tekrardan rica edersiniz. Ha, kaymakamlıktaki memur sorumsuz biri ise yapacak pek bir şey yok direkt elden verirsiniz dilekçeyi.
Tamamdir hocam ben DH'ye yazdim birkaç araştırma yapıp tekrar bir sorum olabilir, kusura bakmayın. Teşekkür ederim yardimci olduğunuz için fakat burası Sultangazi getireceklerini zannetmiyorum.

Hocam, dilekçeye nasıl bir yazı yazacağım. Binadakilerin çoğu yaşlı kimse internet ile ilgilenmiyor, dhdeki dilekçe örneğinde ve sizin konumuzda muhataplar var ben Türk Telekom kullanmıyorum olay gittikçe garipleşiyor.

Tamamdir hocam ben DH'ye yazdim birkaç araştırma yapıp tekrar bir sorum olabilir, kusura bakmayın. Teşekkür ederim yardimci olduğunuz için fakat burası Sultangazi getireceklerini zannetmiyorum.

Hocam, dilekçeye nasıl bir yazı yazacağım. Binadakilerin çoğu yaşlı kimse internet ile ilgilenmiyor, dhdeki dilekçe örneğinde ve sizin konumuzda muhataplar var ben Türk Telekom kullanmıyorum olay gittikçe garipleşiyor.
Rica ederim.

Benim zamanında açtığım ve yukarıda linkini verdiğim konuda dilekçe örneği mevcut. O örneğe benzer bir dilekçe yazabilirsiniz. Ben de Türk Telekom kullanmıyorum. Hatta yazdığım dilekçeye imza atan komşulardan sadece 1 tanesi Türk Telekom müşterisiydi. Diğerleri de TT kullanmıyordu.
Muhattap dediğim kısım zaten benim kendi bilgilerim. Adım, soyadım, telefon numaram ve imzam var o kısımda. Diğer imza atan komşuların ise sadece adı, soyadı ve imzası var. Onların telefon numaralarını almadım. Muhattap ben olduğum için sadece kendi telefon numaramı yazdım dilekçeye.
Yaşlılardan da imza alabilirsiniz, sorun olacağını sanmıyorum. Daha iyi bir internet olacak, hızı yüksek olacak, kopmayacak falan diye açıklarsınız. Ne kadar anlayış gösterirler bilemem ama siz kendinizce fiber altyapının avantajlarından bahsedersiniz işte.

Rica ederim.

Benim zamanında açtığım ve yukarıda linkini verdiğim konuda dilekçe örneği mevcut. O örneğe benzer bir dilekçe yazabilirsiniz. Ben de Türk Telekom kullanmıyorum. Hatta yazdığım dilekçeye imza atan komşulardan sadece 1 tanesi Türk Telekom müşterisiydi. Diğerleri de TT kullanmıyordu.
Muhatap dediğim kısım zaten benim kendi bilgilerim. Adım, soyadım, telefon numaram ve imzam var o kısımda. Diğer imza atan komşuların ise sadece adı, soyadı ve imzası var. Onların telefon numaralarını almadım. Muhatap ben olduğum için sadece kendi telefon numaramı yazdım dilekçeye.
Yaşlılardan da imza alabilirsiniz, sorun olacağını sanmıyorum. Daha iyi bir internet olacak, hızı yüksek olacak, kopmayacak falan diye açıklarsınız. Ne kadar anlayış gösterirler bilemem ama siz kendinizce fiber altyapının avantajlarından bahsedersiniz işte.

Bende bir tane yazacağım. Fiber evin değerini artırır diye düşünüyorum. İmza toplarken de bunu bahane edeceğim. Genç komşulara da internet hızından ve kalitesinden bahsedeceğim.

Bende bir tane yazacağım. Fiber evin değerini artırır diye düşünüyorum. İmza toplarken de bunu bahane edeceğim. Genç komşulara da internet hızından ve kalitesinden bahsedeceğim.
Hocam benin apartmanimda genç denen bir tür yok bir ben varim yani ve açık kapıya yazdım sonuç bu yine olmuyo abi yine olmuyor dh açık kapıya bakin en son sayfadan bi öncekisine abi adamla şey yapıyorum yine yok tırt çıkıyor ya

Btk ya yazayım dedim kabul etmiyor gıbırnete yazıyorum kabul etmiyor yani anlayamıyorum en son muhtarlık ve müdürlüğe gidicem iş yerinden izin alıp

Abimin Edevletinden Başvurdum türk telekom takip kodu geldi bu kodu nereden takip edebilirim?

@Dejuf hocam bugün türk telekoma Başvuruda Bulundum Kendim Bireysel Takip numarasi vermediler bizim öyle prodosorumuz yok dediler bu durum 2 ayda sonuclanir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230814-163234_e-Devlet.png
    Screenshot_20230814-163234_e-Devlet.png
    153,8 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

Geri
Yukarı