Fiber hat çekmek

Ogigogo

Kilopat
Makaleler
2
İstanbul Bahçelievler'de oturuyorum. Türk Telekom kullanıyorum. Benim bölgemde fiber yok. Fiber hat çekmek için Türk Telekom'a başvuru falan mı yapmak gerekiyor yoksa kendi kafalarına göre mi fiber hat çekmeye geliyorlar? Başvuru yapıyorsak nereden başvuracağım? Bunların müşteri hizmetlerini aramıştım daha önce ama müşteri hizmetleri bakmıyormuş . Bir şey demişti ama unuttum. Ne yapmak gerekiyor? Sözde megakent İstanbul'da bir fiber yüzü göreyim.

TT'nin youtube sayfasından 2019'da atılmış TT CEO'su Ümit Onal'ın videosunu izledim ve 2020'de fiber başvurusu yapan her haneye 1 haftada fiber sözü verdiğini söyledi. Bunu da buraya ekleyeyim dedim.

Nereye başvuracağınızı şu an hatırlamıyorum ama kendiniz çekmek isterseniz pahalıya patlar. Fiber kabloları Türk Telekom verecek size ve siz de belediyeden izin aldıktan sonra kazı yapıp santralden evinize kadar döşeteceksiniz ki bu da çok fazla maliyet anlamına geliyor.

BTK üzerinden şikayet dilekçesi yazabilirsin. 1 hafta içerisinde firmadan dönüş yapıyorlar.
BTK demişsiniz aklıma geldi şikayete cevap geldi mi acaba diye girip bakayım dedim.
Adsız.png

Zamanında Superonline için sormuştum. Çağrı merkezinde ki arkadaş Merkeze gitmemi söyledi,merkeze gittiğimde de bana binada toplamda kaç kişi kullanacağını sordular. Binada ki diğer kullanıcıların interneti zaten vardı farklı firmalardan o sırada tek kullanacağımı ilerleyen dönemlerde onların da geçebileceğini belirttim. Bana dönüş yapılacağı söylendi. Başvuru tarihim 2019 :)
Hala bir dönüş yok,pekte önemi kalmadı Turktelekom kendisi gelip fiber kutusunu da,alt yapısını da yerleştirdi biz başvuru bile yapmadan. İyi mi oldu,kötü mü oldu bilemedim :)

Hocam tek başına başvuran kişilere hat çekmeyebilirler. Çünkü 1 müşteri için o kadar masrafa girilmez. Eğer binanızda veya sokağınızda 10 tane falan başvuran kişi olursa inceleme altına alınır.

Hocam tek başına başvuran kişilere hat çekmeyebilirler. Çünkü 1 müşteri için o kadar masrafa girilmez. Eğer binanızda veya sokağınızda 10 tane falan başvuran kişi olursa inceleme altına alınır.
Akıllıca düşünürse firma çeker, çünkü artık günümüzde internet kullanmayan insan sayısı az ve azalmaya da devam ediyor. Fiber çeker ise diğer kullanıcılar da o altyapıyı kullanacak sonuçta.

Akıllıca düşünürse firma çeker, çünkü artık günümüzde internet kullanmayan insan sayısı az ve azalmaya da devam ediyor. Fiber çeker ise diğer kullanıcılar da o altyapıyı kullanacak sonuçta.
Hocam bu işler elektrikçiden bir kablo alayım kanallardan geçire geçire geleyim tarzı bir şey değil ki. O Kabloların metresi 70 Euro civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Ve işin içine belediyeden izin almak falan da girince bir sürü masraf çıkıyor firma adına.

Zamanında Superonline için sormuştum. Çağrı merkezinde ki arkadaş Merkeze gitmemi söyledi,merkeze gittiğimde de bana binada toplamda kaç kişi kullanacağını sordular. Binada ki diğer kullanıcıların interneti zaten vardı farklı firmalardan o sırada tek kullanacağımı ilerleyen dönemlerde onların da geçebileceğini belirttim. Bana dönüş yapılacağı söylendi. Başvuru tarihim 2019 :)
Hala bir dönüş yok,pekte önemi kalmadı Turktelekom kendisi gelip fiber kutusunu da,alt yapısını da yerleştirdi biz başvuru bile yapmadan. İyi mi oldu,kötü mü oldu bilemedim :)
Virüsten dolayı etraf karışık pek dışarı çıkmıyorum zaten. Ben bu Türk Telekomun Müdürlüğünün telefon numarası ile onları arasam ilgilenirler mi? Sonuçta bu durumda kimse gitmek istemez müdürlüğe.
Sokağı hatta apartmanımda ki kişileri tanımıyorum. Yeni bir apartman üst ve alt katımız boş 4 hane dolu. Diğerleri ne der bilmiyorum ama 1 hane olarak biz varız sanırım fiber isteyen. Belki yaparlar :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı