Daireye fiber kablo çekmek

Hotchys

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gördüğünüz gibi binada fiber kutusu var. Bağlantılar bu şekilde ama dairelere kablolar gitmiyor. Şu an TürkNet kullanıyorum ama TürkNet mevcut abonelerini Türk Telekom fiber altyapısına geçiremiyor şu an. Geçirmeye başladıkları zaman onlar gelip daireye kadar kablo çeker mi yoksa benim mi kablo çekmem lazım?

Dosya Ekleri

• IMG-20201121-WA0001.jpg
    IMG-20201121-WA0001.jpg
    71,3 KB · Görüntüleme: 1.089
  • IMG-20201121-WA0002.jpg
    IMG-20201121-WA0002.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 887
Son düzenleme:
Arkadaşlar gördüğünüz gibi binada fiber kutusu var. Bağlantılar bu şekilde ama dairelere kablolar gitmiyor. Şu an TürkNet kullanıyorum ama TürkNet mevcut abonelerinde Türk Telekom fiber altyapısına geçiremiyor şu an. Geçirmeye başladıkları zaman onlar gelip daireye kadar kablo çeker mi yoksa benim mi kablo çekmem lazım?
TürkNet geldiği zaman kablo çekilmemiş olursa kendileri çekerler ama metre başına ücret alırlar.

TürkNet geldiği zaman kablo çekilmemiş olursa kendileri çekerler ama metre başına ücret alırlar.
TT fiber altyapısında Türknet bina içi kablolama gibi bir yetkisi yok. TürkNet sadece kendi Gigafiber altyapısında bina içi fiber kablo çeker. Türk Telekom altyapısında Türknet hiçbir müdahalede bulunamaz. Başvurudan sonra o kabloyu TT müdürlüğünden gelen ekiplerin çekmesi gerekmekte.

TT fiber altyapısında Türknet bina içi kablolama gibi bir yetkisi yok. TürkNet sadece kendi Gigafiber altyapısında bina içi fiber kablo çeker. Türk Telekom altyapısında Türknet hiçbir müdahalede bulunamaz. Başvurudan sonra o kabloyu TT müdürlüğünden gelen ekiplerin çekmesi gerekmekte.
Benim evimde fiber kablolama Türk Telekom ekibi kabloyu kırmışlar bu sebeple TürkNet'den çekmelerini istedim ve sağ olsun çok yardımcı oldular.

Zaten Türk Telekom altyapısında olduğu için onlar gelmeyecek mi? Onlardan hizmet alsaydım yaparlardı gibi geliyor ama Turknet olduğu için yapmayabilirler bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı