Fiber İnternet Oyunlarda ping sorunu

TR serveri dedikleri şey muhtemelen Türkiye için açılmış ancak Türkiye'de olmayan bir server. Çünkü bu internetle rahat 20'den aşağı alırsınız.

Hayır kardeşim senin bilgin yanlış arkadaşlar ben 16 ms falan alıyorum genel olarak 12 ms oda kablosuz verisi Türkiye'de server.
Yaşadığım il sebebiyle RüzgarNet'E geçiş yaptım fiber için. Benim İnternete bağlandığım Server'lar ile alakalı olabilir mi?

Hayır oyunda sizden düşük yoksa bir nebze server sıkıntılı olabilir.

Merhaba. Konuyu açan arkadaş sorunu çözdü mü acaba? Aynı sorunu şu an ben de yaşıyorum. Evde iki internet sağlayıcısı kullanıyorum. Biri 24Mbit ADSL diğeri ise 50Mbit fiber. Fiber internet bağlantımda hız testinde herhangi bir problem yok ama oyunlarda ping sorunu yaşıyorum(kablolu bağlantı kullanıyorum). Diğer internetimde ise (24Mbit) Wi-Fi ile bağlandığım halde eğer modemde çok fazla kullanıcı sayısı yoksa düşük MS pingler alıyorum. Bu konuyla alakalı bir çözüm var mıdır?

Merhaba. Konuyu açan arkadaş sorunu çözdü mü acaba? Aynı sorunu şu an ben de yaşıyorum. Evde iki internet sağlayıcısı kullanıyorum. Biri 24Mbit ADSL diğeri ise 50Mbit fiber. Fiber internet bağlantımda hız testinde herhangi bir problem yok ama oyunlarda ping sorunu yaşıyorum(kablolu bağlantı kullanıyorum). Diğer internetimde ise (24Mbit) Wi-Fi ile bağlandığım halde eğer modemde çok fazla kullanıcı sayısı yoksa düşük MS pingler alıyorum. Bu konuyla alakalı bir çözüm var mıdır?
Çözüm bulamadım ancak şuan da başka bir İSS'ye geçiş yapıyorum. Tamamlandığında güncelleyeceğim.

Hort atıyorum da farklı ISS geçmeniz üzerine ping şikayetiniz düzeldi mi?
1300 TL taahhüt bedeli çıkardılar vazgeçtim ping değerleri aynı. Sebebi ise kullandığım operatör kendi VAE internetiyle uydudan dağıtıyor interneti bildiğim kadarıyla.

Farklı bir ISS'e geçtim ping sorunu düzeldi. Sorun modemde değil, internet servis sağlayıcılarının sunucularıyla alakalıymış. Konuyu bayağı araştırdım ve sorunu ISS değiştirerek çözdüm.
Hangisinden hangisine geçiş yaptınız?

Hangisinden hangisine geçiş yaptınız?

Turkcell Superonline Evde Gamer paketine geçiş yaptım. Paket şöyle: Sabah 06.00- akşam 19.00 arası 24 Mbit indirme. Akşam 18.00 sabah 06.00 arası 100 Mbit indirme. Ve upload hızı da 10 Mbit. Geçtiğim paket bu. Bir de TV+ paketi aldım toplam ödediğim fiyat 150₺ oldu. Ama TV+ paketi harici fiyatı 120₺ idi.

Geri
Yukarı