Fiber internette CS:GO 100+ ping

• Konuyu başlatan 68055
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

68055

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Superonline fiber kullanıyorum. 15 Mbps download 8 Mbps upload veriyor. Ben bu değerleri alıyorum tamam sıkıntı yok ama testte 8 çıkan ping CS'de 100-200 arası Zula oynarken sıkıntı yok ama CS'de pingimi bir türlü düşüremiyorum. Ayarlarda bir şeyler yapmış olabilir miyim?
Modem: Zxhn H267A.
Bir de modemin yanda küçük bir kutu var o ne bilmiyorum ama belki işinize yarar.

Bir de modemin yanda küçük bir kutu var o ne bilmiyorum ama belki işinize yarar.
O GPON cihazı, fiber kablo orada sonlandırılıyor modeme ethernet çekiliyor.

Sadece CS:GO'da mı yaşıyorsunuz bu sorunu?

CMD'yi yönetici olarak açıp, "tracert vie.valve.net" komutunu gönderebilir misiniz?

1609921930343.png

Böyle bir ekran gelecek onu buraya atar mısınız?

Çok basit bir çözüm söyleyeyim, ayarlardan oyun kısmına gelip alt başlıktaki oyuna tıklayın. Maksimum eşleştirme pingini düşürün ve bant genişliğini sınırlandırılmamışa çekin.

Ethernet ile mi bağlı?
hayır hocam TP-Link TL-WN7200ND Kablosuz Adaptör
bunun 300 mpbs versiyonu
O GPON cihazı, fiber kablo orada sonlandırılıyor modeme Ethernet çekiliyor.

Sadece CS:GO'da mı yaşıyorsunuz bu sorunu?

CMD'yi yönetici olarak açıp, "tracert vie.valve.net" komutunu gönderebilir misiniz?

Eki Görüntüle 819343

Böyle bir ekran gelecek onu buraya atar mısınız?

Hocam IP adresi gibi şeyleri gizledim de lazımsa açık şekilde atayım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,7 KB · Görüntüleme: 55
Bu arkadaşımız troll olduğunu belirtiyim. Dağda yaşayınca niye pingi yüksek olsun?
Hocam IP adresi gibi şeyleri gizledim de lazımsa açık şekilde atayım.

Verinin nerden geçtiği yazmıyor Superonline'da ama 51 ms alıyorsun. Tahminimce yüksek pingli sunucuya bağlanıyorsun. Kabul edilebilir pingi 60 yap bir daha dene. Yine pingin yüksekse kablolu bir şekilde dene.

Bu arkadaşımız troll olduğunu belirtiyim. Dağda yaşayınca niye pingi yüksek olsun?

Verinin nerden geçtiği yazmıyor Superonline'da ama 51 ms alıyorsun. Tahminimce yüksek pingli sunucuya bağlanıyorsun. Kabul edilebilir pingi 60 yap bir daha dene. Yine pingin yüksekse kablolu bir şekilde dene.

Pcm masaüstü ve modemle aramda sanırım 10 metre var. Taşıyamam. Kabul edilebilir pingi oyun içi mi yoksa modem arayüzünden mi?

@68055 ben modem odanda diye düşündüm. Bilgisayarının 5 GHz bandını destekliyor mu? Destekliyorsa ona bağlan en azından pingin daha iyi olur. Tabi modemin desteklemesi gerekli.

Geri
Yukarı