Fiber kutusu olmasına rağmen kullanamamak

Binada oturanlara bir maliyeti olmaz, izin ve zaman vermeniz yeterli. Sonuçta firma oraya para kazanmak için altyapı çekiyor.
Aslında mesele para kazanmak değil bir ay önce kadar bizim buradaki müdürlüğe gidip fiber alt yapı talep ettim, oradaki müdür 16 Mbps altındaki bölgelere şu anlık fiber çektiklerini söyledi, Bakır maliyetli olduğu için Fiber alt yapı getiriyorlarmış ben 35 Mbps VDSL aldığım için bir süre daha beklemem gerektiğini söyledi, hali hazırda alt yapımız olduğu için ilerleyen zamanlarda binamıza yakın bir saha kabini ekleyeceklerini söyledi. Fiberi maliyeti kısmak adına çekiyorlar, sene 2022 olacak halen internet hızlarını konuşuyoruz yazık vallahi.
Port neyin portu hocam? Uzağım da bu konuya. Bir de VDSL çektirmek aynı fiber gibi uğraştırıyor mu yoksa daha kısa sürede hallolan bir şey mi?
Evinde hali hazırda internet varsa sorun yok, port ise saha dolabında senin bakır kablonu takacakları yer. Eğer orada o mahallede tüm portlar dolu ise port açtırman gerek. Port açım işlemi ise gerçekten eziyet olabiliyor, ben şanslıydım iki günde açtılar. Bir kontrol et netspeed'den bana ekran görüntüsü at.
Ekran görüntüsü 2021-06-11 132249.png

Aslında mesele para kazanmak değil bir ay önce kadar bizim buradaki müdürlüğe gidip fiber alt yapı talep ettim, oradaki müdür 16 Mbps altındaki bölgelere şu anlık fiber çektiklerini söyledi, Bakır maliyetli olduğu için Fiber alt yapı getiriyorlarmış ben 35 Mbps VDSL aldığım için bir süre daha beklemem gerektiğini söyledi, hali hazırda alt yapımız olduğu için ilerleyen zamanlarda binamıza yakın bir saha kabini ekleyeceklerini söyledi. Fiberi maliyeti kısmak adına çekiyorlar, sene 2022 olacak halen internet hızlarını konuşuyoruz yazık vallahi.

Evinde hali hazırda internet varsa sorun yok, port ise saha dolabında senin bakır kablonu takacakları yer. Eğer orada o mahallede tüm portlar dolu ise port açtırman gerek. Port açım işlemi ise gerçekten eziyet olabiliyor, ben şanslıydım iki günde açtılar. Bir kontrol et netspeed'den bana ekran görüntüsü at.

Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız

100 Mbps

Santral/Saha Dolabı Tahmini Mesafe

13 Metre

Port Durumu

Boş Port Yok​

Lanet olsun..

Sana tavsiyem, Linkedin üzerinden Ümit Önal'a yaz, Twitter'dan da aynı şekilde Ümit Önal'a yaz, 100 Mbps kullanacağını belirt ancak port olmadığı için sorun yaşadığını güzel bir dil ile anlat. Tabii ki Turk Telekom kullanacaksan, farklı firmalar port açamıyorlar, TT sadece kendi müşterisine özel bir kıyak geçebiliyor. Bendeki durum o idi. Birkaç saat içinde bana müşteri hizmetlerinden döndüler ertesi gün portu açtılar sonraki gün ise geçişimi yaptılar.

Geri
Yukarı