Fiber mi geliyor?

Ben de bugüne kadar türknetliydim ADSL kullanıyordum. 3 gün önce buradaki dönüşüm bitti tüm daireler VDSL kullanmaya başladı. 3 gündür internet gelmeyince TurkNet'e yazdım Türk Telekom tarafından 23 aralığa kadar genel arıza var geçmesini bekleyin dediler. Onlar öyle deyince Türk Telekom'u aradım öğlen saat 12'de. Ekipler gelip 2'de kurulumu yapıp gitti şimdi 100Mbps kullanıyorum TurkNet benim için pişmanlık. Siz internet gitti gelmiyor deyince anladım zaten TurkNet'li olduğunuzu.

Siz hangi ISS kullanıyorsunuz?

İnternet kesilip 3 gün bekleyene kadar turknetliydim. Bugün TurkNet 2 gün daha gelmeyecek deyince Türk telekoma geçtim. Müşteri hizmetlerini arayıp konuşmamla 3 saat içerisinde interneti aktif edip gittiler.

Olaya bak sorsan müşterilerimize en iyi hizmeti biz veriyoruz diye diye dolanırlar etrafta yarın internet gelmezse başlatırım iptal sürecini.

Geçin hocam ama bunları dikkate alın 2. kişi oluyoruz hep biz.
Hocam bizim bölgede de aktarım çalışmaları var. Şuan adsl 11 Mbps kullanıyorum. Dün sorgulattım adresimde 73 Mbps desteklendiğini yazıyordu. Zaten sokaktaki ve mahalledeki dolapları fiber dolap yapmışlar ama eve fiber çekmediler. Bugün yine sorgulattım adresinizde internet bilgisine ulaşılamıyor diyor. Sizin süreç te buna benzer bir süreç miydi hocam ve acaba benim yapmam gereken bir şey varmı? Şuan türknet kullanıyorum durumu söyledim kontrol edeceklerini söylediler.

Hocam bizim bölgede de aktarım çalışmaları var. Şuan adsl 11 Mbps kullanıyorum. Dün sorgulattım adresimde 73 Mbps desteklendiğini yazıyordu. Zaten sokaktaki ve mahalledeki dolapları fiber dolap yapmışlar ama eve fiber çekmediler. Bugün yine sorgulattım adresinizde internet bilgisine ulaşılamıyor diyor. Sizin süreç te buna benzer bir süreç miydi hocam ve acaba benim yapmam gereken bir şey varmı? Şuan türknet kullanıyorum durumu söyledim kontrol edeceklerini söylediler.
Test aşamasında altyapı gözüküyor. Sonra 1 hafta 10 gün kadar gözükmüyor. Bu süre sonunda tamamen gelmiş oluyor. Sanırım sizin dolabınız test aşamasında.

Hocam bizim bölgede de aktarım çalışmaları var. Şu an ADSL 11 Mbps kullanıyorum. Dün sorgulattım adresimde 73 Mbps desteklendiğini yazıyordu. Zaten sokaktaki ve mahalledeki dolapları fiber dolap yapmışlar ama eve fiber çekmediler. Bugün yine sorgulattım adresinizde internet bilgisine ulaşılamıyor diyor. Sizin süreç te buna benzer bir süreç miydi hocam ve acaba benim yapmam gereken bir şey var mı? Şu an TurkNet kullanıyorum durumu söyledim kontrol edeceklerini söylediler.

Altyapı sorgulaması yaptığım zaman 82 Mbps görünüyordu.
İnternet hala gelememiş bulunmakta.

Son düzenleme:
Altyapı sorgulaması yaptığım zaman 82 Mbps görünüyordu.
İnternet hala gelememiş bulunmakta.
Hocam benimde yeni kestiler internetimi sokakta yok muhtemelen port aktarımı yapıyorlar herhalde. İnşallah daha öncesinde olduğu gibi port yok bahanesiyle adsl kullandırtmazlar bize. Türknet destek arıza kaydında internetin 25 inde geleceğini yazmış. Acaba bu eksik günlerin parasını düşerlermi faturadan? Bu arada hocam sizde internet durumu aynımı yoksa geldi mi?

Geri
Yukarı