Fiber mi geliyor?

Sizce hangi tip saha dolabı koyarlar?
Lokasyona göre değişiyor. Küçük bir yere hizmet verecekse Tip-23 gelir. Ama tüm mahalleye hizmet verecekse Tip-7 gelir. Ama yontulan taş şekline bakarsal Tip-7 gelecektir yüksek ihtimal. Ama şu bir gerçek ki hangi Tip kabin gelirse gelsin her türlü fibere yakın interneti çok rahat alacaksınız.
Sanırım bu sözü yerine getirecekler çünkü ülke genelinde toplu altyapı iyileştirmesi var :D
En başta yapılması lazımdı bunun. Geç bile kalındı.

Lokasyona göre değişiyor. Küçük bir yere hizmet verecekse Tip-23 gelir. Ama tüm mahalleye hizmet verecekse Tip-7 gelir. Ama yontulan taş şekline bakarsal Tip-7 gelecektir yüksek ihtimal. Ama şu bir gerçek ki hangi Tip kabin gelirse gelsin her türlü fibere yakın interneti çok rahat alacaksını
Lokasyona göre değişiyor. Küçük bir yere hizmet verecekse Tip-23 gelir. Ama tüm mahalleye hizmet verecekse Tip-7 gelir. Ama yontulan taş şekline bakarsal Tip-7 gelecektir yüksek ihtimal. Ama şu bir gerçek ki hangi Tip kabin gelirse gelsin her türlü fibere yakın interneti çok rahat alacaksınız.
Tip-23 kaidesi sanırım böyle değildi

Tip-7 kaide şöyle

Dosya Ekleri

• 2020112110403802.jpg
    2020112110403802.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 131
  • tip7.png
    tip7.png
    307,2 KB · Görüntüleme: 128
Lokasyona göre değişiyor. Küçük bir yere hizmet verecekse TIP-23 gelir. Ama tüm mahalleye hizmet verecekse tip-7 gelir. Ama yontulan taş şekline bakarsal tip-7 gelecektir yüksek ihtimal. Ama şu bir gerçek ki hangi tip kabin gelirse gelsin her türlü fibere yakın interneti çok rahat alacaksınız.

En başta yapılması lazımdı bunun. Geç bile kalındı.

Umarım yüksek hızda internet alırım 16 Mbps almaktan bıktım çünkü.

Umarım yüksek hızda internet alırım 16 Mbps almaktan bıktım çünkü.
Alırsınız endişelenmeyin. Hatta ülkemüzde 35b profili olsaydı 300 Mbps'e kadar bile çıkardınız. Ama şu anki durumda bile 200 Mbps çıkarsınız.
Genelde Tip-23 ya da Tip-7 olması fark etmiyor. Sonuçta DSLAM cihazı neredeyse dibinizde olacak. Her türlü çok yüksek hızlara çıkacaksınız.

Alırsınız endişelenmeyin. Hatta ülkemüzde 35b profili olsaydı 300 Mbps'e kadar bile çıkardınız. Ama şu anki durumda bile 200 Mbps çıkarsınız.
Genelde Tip-23 ya da Tip-7 olması fark etmiyor. Sonuçta DSLAM cihazı neredeyse dibinizde olacak. Her türlü çok yüksek hızlara çıkacaksınız.
Umarım alırım yetmiyor çünkü 16 Mbps hız :)
Genelde TIP-23 ya da tip-7 olması fark etmiyor. Sonuçta DSLAM cihazı neredeyse dibinizde olacak. Her türlü çok yüksek hızlara çıkacaksınız.

Bu saha dolabı sanırsam mahalleye hizmet verecek çünkü başka böyle bir dolap yok varsa bile bayağı bir uzakta.

Size katılıyorum. Günümüzde 16 Mbps interneti ancak "internet varolsun da nasıl olursa olsun" diyenler ve imkanı olmayanlar kullanır. 16'dan 35'e çıktığım gün resmen çölde su bulmuşlara dönmüştüm. Sizin durumunuzu düşünürsek mutluluktan patlarsınız muhtemelen. :)

Bu saha dolabı sanırsam mahalleye hizmet verecek çünkü başka böyle bir dolap yok varsa bile bayağı bir uzakta.
O zaman Tip-7 gelecek. Mahalleniz de büyükse doğrudan Tip-7 gelir.
Tip-7 ve Tip-23 kabinlerin farkı aldığı abone sayısıdır.

Vallahi bu aralar fiber konuları sık görmeye başladım. Bizim orada da çalışma var. Bakanın "2023 e kadar her haneye en az 100 mbps İnternet vereceğiz" sözü umarım havada kalmaz.
Bakanın sözüyle falan alakası yok. Bakır fiyatları o kadar uçtu ki fiber döşemek çok daha avantajlı şu anda.

Size katılıyorum. Günümüzde 16 Mbps interneti ancak "internet varolsun da nasıl olursa olsun" diyenler ve imkanı olmayanlar kullanır. 16'dan 35'e çıktığım gün resmen çölde su bulmuşlara dönmüştüm. Sizin durumunuzu düşünürsek mutluluktan patlarsınız muhtemelen. :)

O zaman tip-7 gelecek. Mahalleniz de büyükse doğrudan tip-7 gelir.
Tip-7 ve TIP-23 kabinlerin farkı aldığı abone sayısıdır.

Vallahi hocam gitmediğim kapı kalmadı Türk Telekom müdürlüğüne gittiğim zaman en son bizim mahalleye 2 sene içinde gelir demişlerdi ama 6 ay içinde geldi.

Geri
Yukarı