Fidye virüsü bulaştı

Vermiş olduğunuz araç .nobu virüsünü çözebiliyor mu acaba? Çünkü bu tür araçlar belirli uzantıları çözebiliyor.

Evet maalesef formatlık iş değil. Yaklaşık 1 2 haftadır uğraşıyorum ancak bir çözüme varamadım en son çare buraya yazdım.
Evet bir deneyin 360 decrptor kapsamlı bir yazılımdır.

Forumda yenisiniz belli ki. Forumda kendilerini tek akıllı sananlar gelir mantıksız cevabınıza kızgın atarlar. Bunlara alışsanız iyi olur.
Dosyaları kurtarmaya çalışan arkadaşa, “Format” at diyen birine, tepki göstermememizi beklemiyorsanız herhalde.

Format ile çözülebileceği eminim ki konu sahibinin de aklına gelmiştir. Dosyaları şifrelenmiş bir insan yardım istiyorsa demek ki dosyaları kurtarması gerekli."Yeğen çare format." Diyen mahalle bilgisayarcısı gibi çözüm sunuyorusunuz.
@fatihylmzz.

Ya hocam tam okumadım dosyalarının kilitli olduğunu. Eğer kilitlediyse İran'lı biri varmış, herhalde 900 dolar falan istiyormuş çözmeye. Bir bilgsayarcıdan öyle duymuştum.

Malwarebytes ile virüsü kaldırmayı deneyin. İlk aşama.

Emsisoft yazılımının çalışması gerekirdi.
Virüsü kaldırmadan mı denediniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Malwarebytes ile virüsü kaldırmayı deneyin. İlk aşama.

Emsisoft yazılımının çalışması gerekirdi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu uyguladım ancak nafile. Virüsü kaldırdım taramayı yaptım C ye format da attım emin olmak için ancak dosyalarım D diskinde ve hepsinin uzantısı .nobu yani şifrelenmiş :(

Bu videoyu uyguladım ancak nafile. Virüsü kaldırdım taramayı yaptım C ye format da attım emin olmak için ancak dosyalarım D diskinde ve hepsinin uzantısı .nobu yani şifrelenmiş :(
İlk Malwarebytes ile taratın. Sonra sırasıyla devam ederiz.
Bende Kaspersky Full ücretsiz versiyon var. Fidye virüsü bulaşır mı?
Bu burada sorulacak soru mu? Bulaşmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı