Fidye yazılımı karşılığı istenen fidye parasını vermek mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir bilgisayar parası neredeyse. Hem bunlara güvenilmez bire. Parayı alıp öylece bilgisayarı bırakabilirler bile. Güven olmaz. İçinde ne olursa olsun. İsterse deneyim olur derse de verebilir. Keyfi bilir. Verdiği paraya üzülmeyen biri ise eğer.

Göz atın:

Arkadaşınızın yakalandığı varyasyon çözümlenmiş olabilir.

Fidye ücretini verdik. Ve bu olaydan sonra dosyalar açılmadı. Arkadaş da yeni bir bilgisayar topladı zaten eskilemişti biraz. Fakat yeni bilgisayarını formatladıktan 1 hafta sonra hiçbir güvensiz uygulama indirmemesine rağmen aynı fidye virüsü tekrar bilgisayarını buldu. Sözün kısası parayı vermeyin. Şimdi internetini vs değiştirdi, sistem parçalarının da ID'sini değiştirdi ve yeni depolama birimi aldı. Yeni bir şey olursa bildireceğim.

Fidye ücretini verdik. Ve bu olaydan sonra dosyalar açılmadı. Arkadaş da yeni bir bilgisayar topladı zaten eskilemişti biraz. Fakat yeni bilgisayarını formatladıktan1 hafta sonra hiçbir güvensiz uygulama indirmemesine rağmen aynı fidye virüsü tekrar bilgisayarını buldu sözün kısası parayı vermeyin. Şimdi internetini vs değiştirdi sistem parçalarınında ıdsini değiştirdi ve yeni depolama biri aldı bir şey olursa bildireceğim.
Ah be hocam, geçmiş olsun. Keşke bi hdd değiştirmeyi deneseydiniz. Geçmiş olsun tekrardan sağlık olsun diyelim.

Fidye ücretini verdik.
Hiç mi güvenlik kategorisini takip etmiyorsunuz? Para vermenizi önermiyoruz diye kaç kere yazdık. Zamanında göremedim, görsem yardım ederdik. Sabit konu var hiç mi aklınıza gelmedi bakmak?

Hiç mi güvenlik kategorisini takip etmiyorsunuz? Para vermenizi önermiyoruz diye kaç kere yazdık. Zamanında göremedim, görsem yardım ederdik. Sabit konu var hiç mi aklınıza gelmedi bakmak?

Arkadaş deneyim edinmek için verdi ve verdiği ücretin ona koyacağını sanmıyorum.

Evinize gelen hırsız gitsin diye para vermişsiniz. Kusura bakmayın ama ben de bir kahkaha attım. Yapmayın etmeyin yahu, 800 dolar koymaz diye böyle mi yapılır? Bile bile çöpe atılmış bir para o.

Olay koymaması değil, boşa gideceği belli bir parayı ödemek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı