Fidye yazılımı karşılığı istenen fidye parasını vermek mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AJFA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
10
Yer
Bornova, İzmir
Göz atın:

Arkadaşınızın yakalandığı varyasyon çözümlenmiş olabilir.

KS
ByCookie

ByCookie

Picopat
Fidye ücretini verdik. Ve bu olaydan sonra dosyalar açılmadı. Arkadaş da yeni bir bilgisayar topladı zaten eskilemişti biraz. Fakat yeni bilgisayarını formatladıktan 1 hafta sonra hiçbir güvensiz uygulama indirmemesine rağmen aynı fidye virüsü tekrar bilgisayarını buldu. Sözün kısası parayı vermeyin. Şimdi internetini vs değiştirdi, sistem parçalarının da ID'sini değiştirdi ve yeni depolama birimi aldı. Yeni bir şey olursa bildireceğim.

Kerem12223

Picopat
Fidye ücretini verdik. Ve bu olaydan sonra dosyalar açılmadı. Arkadaş da yeni bir bilgisayar topladı zaten eskilemişti biraz. Fakat yeni bilgisayarını formatladıktan1 hafta sonra hiçbir güvensiz uygulama indirmemesine rağmen aynı fidye virüsü tekrar bilgisayarını buldu sözün kısası parayı vermeyin. Şimdi internetini vs değiştirdi sistem parçalarınında ıdsini değiştirdi ve yeni depolama biri aldı bir şey olursa bildireceğim.
Ah be hocam, geçmiş olsun. Keşke bi hdd değiştirmeyi deneseydiniz. Geçmiş olsun tekrardan sağlık olsun diyelim.

KS
ByCookie

ByCookie

Picopat
Hiç mi güvenlik kategorisini takip etmiyorsunuz? Para vermenizi önermiyoruz diye kaç kere yazdık. Zamanında göremedim, görsem yardım ederdik. Sabit konu var hiç mi aklınıza gelmedi bakmak?

Arkadaş deneyim edinmek için verdi ve verdiği ücretin ona koyacağını sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı