Çözüldü FIFA 18 gamepad ayarları eFootball gibi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

koray105

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600, GTX 1060, 16 GB RAM, MSI X370 GAMING Pro Carbon.
FIFA 18 gamepad ayarları eFootball gibi nasıl yaparım? Bir türlü beceremedik.

image.png

image.png

image.png

image.png

Çözüm
Y= Ara Pas
X= Şut
B= Aşırtma pas, orta
A= Kısa pas
LB= Oyuncu koşusu düzenleyici (Oyuncu değitşirme)
LT= Topu sakla
RB= Sprint
RT= Plase şut düzenleyici

Defans kısmı için ise;
Y= Kaleci çıkarma
X= Müdahalet et- çek
B= Kayarak Müdahale
A= Markaj
(Defans kısmı için LB,LT,RB ve RT tuşlarını yazmıyorum zira iki taraf içinde aynı yapmanız gerekiyor.)
Bunların dışında sizin de bileceğiniz üzere FIFA'nın baskı kısmı PES'e göre farklılık gösteriyor. Bu baskının peste ki gibi tamamen oyucunun üzerine koşarak baskı yapmasını istiyorsanız Kontrol ayarları kısmına girip en aşağıya indikten sonra Defans kısmını Taktiksel Savunma'dan Eski Savunma'ya çevirin. FIFA'ya alışık bir insan değilseniz defans ayarı garip gelecektir ancak emin olun FIFA oyununda yapılan defans ve baskı PES'te yapılanı üçe katlar.)
Oyunun kol kontrol kısmı çok sıkıntılı. Bazı insanlarda (ben dahil) ayarları bire bir kaydetseniz bile kaymalar olabiliyor. Oynayarak ve ayarları daha derin kurcalayarak çözebilirsiniz.
Y= Ara Pas
X= Şut
B= Aşırtma pas, orta
A= Kısa pas
LB= Oyuncu koşusu düzenleyici (Oyuncu değitşirme)
LT= Topu sakla
RB= Sprint
RT= Plase şut düzenleyici

Defans kısmı için ise;
Y= Kaleci çıkarma
X= Müdahalet et- çek
B= Kayarak Müdahale
A= Markaj
(Defans kısmı için LB,LT,RB ve RT tuşlarını yazmıyorum zira iki taraf içinde aynı yapmanız gerekiyor.)
Bunların dışında sizin de bileceğiniz üzere FIFA'nın baskı kısmı PES'e göre farklılık gösteriyor. Bu baskının peste ki gibi tamamen oyucunun üzerine koşarak baskı yapmasını istiyorsanız Kontrol ayarları kısmına girip en aşağıya indikten sonra Defans kısmını Taktiksel Savunma'dan Eski Savunma'ya çevirin. FIFA'ya alışık bir insan değilseniz defans ayarı garip gelecektir ancak emin olun FIFA oyununda yapılan defans ve baskı PES'te yapılanı üçe katlar.)
Oyunun kol kontrol kısmı çok sıkıntılı. Bazı insanlarda (ben dahil) ayarları bire bir kaydetseniz bile kaymalar olabiliyor. Oynayarak ve ayarları daha derin kurcalayarak çözebilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı