İnceleme Fifine ampligame a6t RGB yayıncı mikrofon seti

Merhaba arkadaşlar bugün yaklaşık 2 aydır kullandığım mikrofonumu objektif bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım. İlk önce benim alma sebebi mi anlatayım. Aktif olarak yayın yapan biri olarak harici fiyat performans mikrofon bakıyordum. Karşıma Fifine'nın bu seti çıktı. YouTube'da veya başka yerlerde çok incelemesini göremedim fakat Fifine markasını bildiğim için tereddütsüz sipariş ettim. Ürünün hakkında biraz bilgi vereyim. Mikrofon, 24bit/192kHz ses kalitesine sahip. Mikrofon kardioid yapıda olduğunu belirteyim. Kısaca kardioidi anlatmak gerekirsek net olarak sesinizi sadece karşısından alır. Yani sağdan soldan veya arkasından konuşursanız sesi çok çok az ve belirsiz alır. Eğer çevresel sesler size lazımsa başka mikrofonlara bakmanızı öneririm. Şimdi gelelim yorumlarıma.

-Mikrofonun set olarak satılıyor olması benim için bir avantajdı.

-Tripod kaliteli kolay kolay bir şey olacağını zannetmiyorum. Masaya sabitleme yerinde yumuşak bir malzeme var. Masaya kesinlikle zarar vermiyor. Cam masada da denedim ve herhangi bir şekilde çizme veya iz yapmadı.

-Kompakt olması. Çok uzun ve geniş bir mikrofon değil bu yüzden dilediğiniz gibi konumlandırabilirsiniz.

-Pop Filter'ı beğendim. İşini güzel yapıyor. Ses patlamalarını güzel sönümlendiriyor. Ek olarak ürünün kendi shock Mount'unu çok beğendim. Masadan sert darbeler haricindeki çoğu sesi mikrofona yansıtmıyor.

-Kablosunun uzunluğu 2.5 metre gayet yeterli bir uzunluk. Kablo konusunda çoğu kişinin sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

-Type-C ile çalışması. Yenilikçi olması benim için bir artı.

-Tak çalıştır yapıda olması. Bu kimileri için olumsuz olabilir. Kendi yazılımı olamadığı için bilgisayar üzerinden her hangi bir ayar yapamıyorsunuz.

-Tak çalıştır olduğu için ayarlarını ürün üzerinde yapıyoruz. Dokunmatik sessize alma özelliği güzel çalışıyor. Sessize aldığını zaman RGB ışıkları kapanıyor. Böylelikle sessizde olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Gain(Ses Seviye ayarı) ayarlama kısmı güzel olmuş ben boşluk görmedim. Ufak çevirmelerde bile ses seviyeniz fark ediyor.

-Ürün sert plastik yapıda. Bu kimilerini rahatsız edebilir. Fakat bence cihaz ucuz plastik hissi vermiyor. Dokunduğum ve zorladığım zaman çıtırdama gibi seslere rastlamadım.

-Benim için ürünün en büyük eksisi ürünün ışıl seviyesi ve renklerinin ayarlanamıyor olması. Renklerin ayarlanmaması çok sorun değil ama seviyesi bazen rahatsız edebiliyor. Çok yüksek bir seviye olmadığını da belirteyim.

Ürünün ile ilgili resimler.
resim_2023-10-09_001109409.png

Bu fiyat bandında tercih edilebilecek en iyi ürünlerden biri diyebilirim. Ve incelememin sonuna geliyorum. Eksik veya hatalı bir bilgi verdiysem yazabilirsiniz. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler

Son düzenleme:
Ben de yaklaşık bir yıldır memnuniyetle kullanıyorum. Benim için tek eksisi üzerinde RGB ışığın kontrol edilememesi. Devamlı rengarenk yanması rahatsız edebiliyor.

Ben de yaklaşık bir yıldır memnuniyetle kullanıyorum. Benim için tek eksisi üzerinde RGB ışığın kontrol edilememesi. Devamlı rengarenk yanması rahatsız edebiliyor.
Aynen. Ben de en çok ondan rahatsızım. Çok uzun kullanımda biraz rahatsız edebiliyor.

Bu mikrofonu kullanan yayıncı arkadaşlarım var. Fiyat bandı olarak 1 yıl öncesine kadar şaşılacak şekilde ucuz bir üründü ve anlatıldığı gibi de kaliteli bir mikrofon. Diğer mikrofonlara fiyat olarak kısaylandığında ubs bazlı olduğu için HyperX QuadCast'e kıyasla fiyat olarak çok makul kalıyordu. Şimdi 1.8 ile 2k arası fiyatlara yükselmiş o biraz üzdü. Üstüne fiyat eklenip başka mikrofonlar denenebilir. Bu tercih meselesi. (Eskiden Hyperx 1.800-2k'yken bu mikrofon 800'dü)

Kullanan arkadaşlarımın deneyimi ve benim gözlemlerime, dinleyişlerime göre kötü bir ürüne sahip değiller bunu da unutmamak lazım.

Geri
Yukarı