Fifine K669B cardioid mikrofon incelemesi

Merhabalar. Bugün sizlerle Fifine K669B mikrofonu inceleyeceğiz.
rainbow.gif

Teknik özellikler:
Ağırlık:540g
Paket boyutları:18.5x13x6.4 cm
Güç kaynağı:5V
Polar desen:Tek yönlü
Frekans yanıtı:20Hz-20kHz
Hassasiyet:-43dB ± 3dB (1 khz'de)
Eşdeğer gürültü seviyesi:-80dBFS
Maks. SPL:130dB(1kHz ≤ 1% T.H.D)
S/N oranı:78Db
Elektrik akımı:70mA

Mikrofonu yakın bir arkadaşımdan aldım. Yayıncı değilim ve podcast kayıt etmiyorum bunu almamın sebebi sadece ekipmanlarla uğraşmak hoşuma gidiyor. Genellikle Discord'da konuşuyoruz ya da oyun oynuyorum. Aksesuar olarak bende: kutu, ayaklı tripod ve microphone base yok. Siz sıfır satın alırsanız sizde olur hali ile :D.
Bahsi geçen parça:
1655497297177.png

rainbow.gif

Gelelim mikrofona.

Mikrofonun hissiyatı ilk ele alındığı zaman bayağı iyi, garip bir ağırlığı var az birazcık ağır bir mikrofon.
1655499004658.png

Konuya girmeden önce bahsettiğim parça (mikrofon base) ile mikrofon sehpanızın uyumlu olması lazım. Aksi takdirde mikrofonu bağlamanız imkansız, o yüzden bende arkadaşımın kullandığı gibi kullanıyorum.
Yani şu şekil:
1655499895922.png

Mikrofonu tutan parçanın her tripod ile uyumlu olmamasının dezavantajları ise istediğiniz gibi konumlandıramıyorsunuz. Ben üstten gelecek şekilde kullanıyorum. Mikrofon base ile mikrofon standınızın uyumlu olması için bir parça gerekli ama o da temin edilmiyor diye biliyorum. Görseldeki bahsettiğim parça (2) tripod ile mikrofonun arasında köprü görevi görür, eğer ki tripodunuzun ucunda (1) bu parça yoksa benim gibi kullanmak zorundasınız. (Görseldeki ürün T669)
1655500179510.png

Ama tabii ki herkes mikrofon standında kullanacak diye bir şey yok. Ama almanız sizin için iyi olur alandan tasarruf edersiniz.
rainbow.gif

Gelelim ses kalitesine. (Ses kaydı atamayacağım üzgünüm sadge).
Sesini cidden bayağı kaliteli buluyorum. Eğer ki düzgün bir şekilde ayarlamalar yaparsanız çok büyük verim alacağınıza inanıyorum. Podcast, şarkı, enstrüman kayıt vb. işlerinizi yapabileceğinize inanıyorum.

Ses konusunda mikrofonun en büyük dezavantajları ise aşırı şekilde ses alıyor. Ben VoiceMeeter Potato kullanıyorum. Az biraz giriş sesini kısmasam ve Discord'da gürültü engelleme olmasa ezan sesinden koltuğun gıcırtısına kadar her sesi alır. O yüzden ince ayar yapmanız lazım biraz.

Fotoğraflarda görüldüğü gibi volume ayarını ortalarda kullanıyorum sebebi ise yükselttiğim zaman ortam seslerini alması. Benim mikrofonumda dip ses yok lakin ortam sesleri biraz can sıkıyor.

Şahsen ben phantom power + BM800 almak yerine gözüm kapalı bunu alırım. Phantom power ile BM800'ü kullanmak için ise ses kartınıza güvenmeniz lazım ben güvenmedim :D.
rainbow.gif

Gelelim fiyatına.
Mikrofonun fiyatı aşırı derecede dalgalı şu aralar Hepsiburada üzerinden 1000 lira gibi bir fiyata alabilirsiniz. Hepsiburada fiyatı size pahalı geldiyse ki pahalı cidden, Aliexpress üzerinden 600 lira gibi bir fiyata satın alabilirsiniz.

Merak ettiğiniz soruları sormanız yeterli.

𝐼̇𝓎𝒾 𝐹𝑜𝓇𝓊𝓂𝓁𝒶𝓇

Merhaba. Bugün sizlerle Fifine K669B mikrofonu inceleyeceğiz.
Eki Görüntüle 1423375
Teknik özellikler:
Ağırlık:540g
Paket boyutları:18.5x13x6.4 cm
Güç kaynağı:5V
Polar desen:Tek yönlü
Frekans yanıtı:20Hz-20kHz
Hassasiyet:-43dB ± 3dB (1 khz'de)
Eşdeğer gürültü seviyesi:-80dBFS
Maks. SPL:130dB(1kHz ≤ 1% T.H.D)
S/N oranı:78Db
Elektrik akımı:70mA

Mikrofonu yakın bir arkadaşımdan aldım. Yayıncı değilim ve podcast kayıt etmiyorum bunu almamın sebebi sadece ekipmanlarla uğraşmak hoşuma gidiyor. Genellikle Discord'da konuşuyoruz ya da oyun oynuyorum. Aksesuar olarak bende: Kutu, ayaklı tripod ve microphone base yok. Siz sıfır satın alırsanız sizde olur hali ile :D.
Bahsi geçen parça:
Eki Görüntüle 1423185
Eki Görüntüle 1423374

Gelelim mikrofona.

Mikrofonun hissiyatı ilk ele alındığı zaman bayağı iyi, garip bir ağırlığı var az birazcık ağır bir mikrofon.
Eki Görüntüle 1423282

Konuya girmeden önce bahsettiğim parça (mikrofon base) ile mikrofon sehpanızın uyumlu olması lazım. Aksi takdirde mikrofonu bağlamanız imkansız, o yüzden bende arkadaşımın kullandığı gibi kullanıyorum.
Yani şu şekil:
Eki Görüntüle 1423320

Mikrofonu tutan parçanın her tripod ile uyumlu olmamasının dezavantajları ise istediğiniz gibi konumlandıramıyorsunuz. Ben üstten gelecek şekilde kullanıyorum. Mikrofon base ile mikrofon standınızın uyumlu olması için bir parça gerekli ama o da temin edilmiyor diye biliyorum. Görseldeki bahsettiğim parça (2) tripod ile mikrofonun arasında köprü görevi görür, eğer ki tripodunuzun ucunda (1) bu parça yoksa benim gibi kullanmak zorundasınız. (görseldeki ürün T669)
Eki Görüntüle 1423337
Ama tabii ki herkes mikrofon standında kullanacak diye bir şey yok. Ama almanız sizin için iyi olur alandan tasarruf edersiniz.
Eki Görüntüle 1423376

Gelelim ses kalitesine. (ses kaydı atamayacağım üzgünüm sadge).
Sesini cidden bayağı kaliteli buluyorum. Eğer ki düzgün bir şekilde ayarlamalar yaparsanız çok büyük verim alacağınıza inanıyorum. Podcast, şarkı, enstrüman kayıt vb. işlerinizi yapabileceğinize inanıyorum.

Ses konusunda mikrofonun en büyük dezavantajları ise aşırı şekilde ses alıyor. Ben VoiceMeeter potato kullanıyorum. Az biraz giriş sesini kısmasam ve Discord'da gürültü engelleme olmasa ezan sesinden koltuğun gıcırtısına kadar her sesi alır. O yüzden ince ayar yapmanız lazım biraz.

Fotoğraflarda görüldüğü gibi volume ayarını ortalarda kullanıyorum sebebi ise yükselttiğim zaman ortam seslerini alması. Benim mikrofonumda dip ses yok lakin ortam sesleri biraz can sıkıyor.

Şahsen ben Phantom Power + BM800 almak yerine gözüm kapalı bunu alırım. Phantom Power ile BM800'ü kullanmak için ise ses kartınıza güvenmeniz lazım ben güvenmedim :D.
Eki Görüntüle 1423377
Gelelim fiyatına.
Mikrofonun fiyatı aşırı derecede dalgalı şu aralar Hepsiburada üzerinden 1000 lira gibi bir fiyata alabilirsiniz. Hepsiburada fiyatı size pahalı geldiyse ki pahalı cidden, AliExpress üzerinden 600 lira gibi bir fiyata satın alabilirsiniz.

Merak ettiğiniz soruları sormanız yeterli.

𝐼̇𝓎𝒾 𝐹𝑜𝓇𝓊𝓂𝓁𝒶𝓇.

Bu mikrofon bayağı eskiden beri biliyorum Fifine zaten yurt dışında mikrofon konusunda bayağı popüler firma eskiden bu mikrofon (2019 gibi) 300 TL'ydi fiyatına göre rakipi yoktu o zamanlar. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı