Filtre kahve makinesi alınmalı mı?

hakanyagar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda toz kahvelerden içiyordum. Zararlı olduklarını öğrendim ve filtre kahveye geçmeye karar verdim. Aklımda Philips'in makinesi var ama tanıdıklarım filtre kahvenin çok ağır olduğunu almamam gerektiğini söylediler. Yani filtre kahve çok ağır mı ve içince uyumam zorlaşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar son zamanlarda toz kahvelerden içiyordum. Zararlı olduklarını öğrendim ve filtre kahveye geçmeye karar verdim. Aklımda Philips'in makinesi var ama tanıdıklarım filtre kahvenin çok ağır olduğunu almamam gerektiğini söylediler. Yani filtre kahve çok ağır mı ve içince uyumam zorlaşır mı?
Makine hakkında bir fikrim yok fakat filtre kahve sabahları çok güzel uyku açıyor. Çaya 3 şeker atan ben filtre kahveyi şekersiz içiyorum daha etkili oluyor.

Alakasız konuşmuşlar, filtre kahve günde 1 bardak tükettiğiniz takdirde size zarar vermez, 3-4 bardağın üstüne çıkarsanız da sadece çarpıntı yapar. Filtre kahve toz kahveden katbekat daha sağlıklı.
Toz kahvenin uzun süreli tüketimi kalp damar tıkanıklıklarına sebep olurken filtre kahvenin olması gerektiği düzeyde kullanımının size bir sürü faydası var.
Ayrıca filtre kahve makinesı almanız bile gerekmiyor, french press işinize yarayacaktır.
Etraftaki bir şey bilmez insanları pek dinlemeyin derim, eğer kalp rahatsızlığınız yoksa kahve size zarar vermez.
Zaten her gün 1 bardak içtiğinizde vücudunuz zamanla kahveye alışıyor.

Her kahve çeşidinin birbirinde farklı tadı ve kafein seviyeleri var, şöyle açıklayayım:
1- Robusta kahve: Arabica ile karşılaştırıldığında, Robusta kahve çeşidi daha fazla kafein içerir. Sonuç olarak, Robusta kahvesi daha güçlü, daha acı bir tat profiline sahip olabilir. Espresso karışımları sıklıkla, bazı kişilerin kafein isteklerini hızlı bir şekilde tatmin etmek istiyorlarsa tercih ettikleri Robusta kahvesini içerir.

2- Espresso: Espresso, daha güçlü ve daha güçlü bir kahve çeşididir. Espresso daha fazla kafein içeren Robusta çekirdekleri ile yapıldığında kafein miktarı daha yüksek olabilir. Yaygın olarak kullanılan daha küçük porsiyon boyutları nedeniyle espresso, kafein alımını hızla artırmak isteyenler için mükemmel olabilir.

3- Türk Kahvesi: Bu geleneksel kahveyi yapmak için öğütülmüş kahve çekirdekleri ve su kaynatılır. Robusta çekirdeklerindeki kafein miktarına göre hazırlanan Türk kahvesi, kafeini bol olan seçeneklerden biridir.

4- Kahve karışımları: Çok fazla kafein arayan kişiler, çeşitli kahve çekirdeklerinin birleştirilmesiyle yapılan kahve karışımlarını seçebilirler. Robusta çekirdekleri bu karışımlara daha fazla kafein katabilir.

5- Koyu Kavrulmuş Çekirdekler: Kahve çekirdekleri daha uzun süre ve daha koyu bir renge kadar kavrulduğunda, daha yoğun bir tat profili geliştirebilir ve daha fazla kafein içerebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı