Fındık nasıl daha iyi toplanır?

00aali00

Femtopat
8.sınıfta mezun olduktan sonra tatilde ilk defa fındık toplamak için gittiğimde, ilk günün sonunda maalesef kovulmuştum. Aslında az da olsa iyi toplamıştım. Kovulduktan sonra bir süre (2-3 yıl) gitmedim. Yarın tekrar gitmeyi düşünüyorum ancak biraz endişeliyim. Acaba daha iyi ve hızlı nasıl toplayabilirim?

Yavaş topladığınız için mi kovuldunuz? Ne kadar garip.
8.sınıfta mezun olduktan sonra tatilde ilk defa fındık toplamak için gittiğimde, ilk günün sonunda maalesef kovulmuştum. Aslında az da olsa iyi toplamıştım. Kovulduktan sonra bir süre (2-3 yıl) gitmedim. Yarın tekrar gitmeyi düşünüyorum ancak biraz endişeliyim. Acaba daha iyi ve hızlı nasıl toplayabilirim?

Hocam fındık toplarken yaprakta toplayın arada bilek hareketlerinize dikkat ederek fındık toplayışınızı geliştirebilirsiniz elinizi 45 derecelik açıyla düz bir şekilde kullanmanız etkili olacaktır saygılar.

Tahminime göre, fındığın bitmesine son 5 dakika kala bilerek oturmuştum. Bu esnada, fındığın sahibiyle göz göze geldik.

Hocam şaka bir yana fındık toplarken mola saatlerinde dinlenmeniz gerek ayrıca sizde ne diyorlar bizde sıra diyorlar o sıraya uygun hareket ve o hızda toplamanız gerek aksi takdirde adam haklı çıkar.

Hocam şaka bir yana fındık toplarken mola saatlerinde dinlenmeniz gerek ayrıca sizde ne diyorlar bizde sıra diyorlar o sıraya uygun hareket ve o hızda toplamanız gerek aksi takdirde adam haklı çıkar.

Adam haklı olabilir, emin değilim. Çünkü fındığa giderken hiçbir şey bilmiyordum. Fındık toplarken sahibi nasıl toplaman gerektiğini söylüyordu ama yorgunluktan pek önemsemiyordum. Artık daha dikkatli olacağım.

Geri
Yukarı