Zamanı nasıl daha iyi yönetebilirim?

Kanka o zaman kendine bir program oluştur duvara as yapmadığın zamanda kendine istemediğin cezalar ver yapmak için çaba sarfettiğini görüp bir süreden sonra alışacaksın.
Aynen şuan program yapıyorum dediğin denenebilir teşekkürler.
@serhatcandev Geçim sıkıntısı yoksa hafta içi yemeği dışardan yiyin, haftasonları ev yemeği yaparsınız.
Geçim sıkıntısı yok ama dışarıda her gün de yenmez yani öyle bir şey de var.
Hocam ezan sadece bir örnek. İlla duymanıza gerek yok. Ben size burada şu saatte kalkıp, şu saatte yemek ye, şu saatte serbestsin sona çalış diye program hazırlayamam. Siz ezan saatlerine göre bir şeyler ayarlayabilirsiniz.

Bu taktiği de abim kullanıyor. Her gün sabah ezanında kalkar öğle ezanın da iş yerinde olur. İkindide fabrikaları gezer. Akşam ezanında da eve geçer. Mesela bu bir örnek. İlla ezanı duymanıza gerek yok ben kafanız da şekillenmesi için ezanı örnek verdim.
Anladım hocam teşekkürler.

Sağolun arkadaşlar program yapıyorum şuan da bir de öyle devam edelim bakalım.

Güzel konu valla, açana teşekkürler.
Üniversiye hazırlanan her gence tavsiyem olan bir söz var;
Sadece kendinle yarış, bırak başkalarını. Bu sözün değişik varyasyonları hayatın her alanına uygulanabilir ve bunu içselleştirebilen herkes zamanını en verimli şekilde geçirebilir. Zaten hayatta zamanı verimli geçirebilmekten daha önemli bir şey de yok düşünebildiğim kadarıyla.

Bu arada son anda aklıma gelen bir hadisi de ekleyeyeyim. :''İki nimet vardır ki, insanların çoğu aldanmıştır (değerlendiremez) : Sıhhat ve boş vakit.''

Geçim sıkıntısı yok
Reis geçim sıkıntın yoksa dışarıda her gün nasıl yenir yazıyorum bak.

Sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün yeterlidir diye düşünüyorum o yüzden akşam yemeklerini yazacağım. Sabah kahvaltı hazırlamak ve bulaşıklarını yıkamak az zaman aş hazırlamıyorsun çünkü. En kötü iki yumurta kırar 1 domates keser çay demlersin. Fırından taze sıcak gevrek boyoz alırsın.

Pazartesi : Kuşbaşılı kaşarlı 1.5 pide + ayran
Salı : Akçaabat köfte pilavlı + ayran
Çarşamba : Kelle paça çorba (yağlı ekmeğiyle) + kokoreç + künefe
Perşembe : Pizza + kola
Cuma : Fırında güveç, tavuk sote veya et yemeği

Güzel konu valla, açana teşekkürler.
Üniversiye hazırlanan her gence tavsiyem olan bir söz var;
Sadece kendinle yarış, bırak başkalarını. Bu sözün değişik varyasyonları hayatın her alanına uygulanabilir ve bunu içselleştirebilen herkes zamanını en verimli şekilde geçirebilir. Zaten hayatta zamanı verimli geçirebilmekten daha önemli bir şey de yok düşünebildiğim kadarıyla.

Bu arada son anda aklıma gelen bir hadisi de ekleyeyeyim. :''İki nimet vardır ki, insanların çoğu aldanmıştır (değerlendiremez) : Sıhhat ve boş vakit.''
Rica ederim öncelikle.

Evet güzel sözmüş. Bir değişik hali ise sadece önünde ki insanlara odaklanma. Sende başkasının önündesin.
Reis geçim sıkıntın yoksa dışarıda her gün nasıl yenir yazıyorum bak.

Sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün yeterlidir diye düşünüyorum o yüzden akşam yemeklerini yazacağım. Sabah kahvaltı hazırlamak ve bulaşıklarını yıkamak az zaman aş hazırlamıyorsun çünkü. En kötü iki yumurta kırar 1 domates keser çay demlersin. Fırından taze sıcak gevrek boyoz alırsın.

Pazartesi : Kuşbaşılı kaşarlı 1.5 pide + ayran
Salı : Akçaabat köfte pilavlı + ayran
Çarşamba : Kelle paça çorba (yağlı ekmeğiyle) + kokoreç + künefe
Perşembe : Pizza + kola
Cuma : Fırında güveç, tavuk sote veya et yemeği
Evden yemeyi tercih ederim ya teşekkürler yine de.

Böyle bir program yaptım. Bir süre deneyeyim etkisine bakarım. Notion'a da entegre edeceğim.

1685024934502.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı