Firefox ilk açılışta gecikmeli şekilde açılıyor

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bundan daha öncesinde Firefox kullanıyordum sonra Brave geçiş yapmıştım gizlilik için. Firefox kullanıyorum yine şu aralar her türlü sitede kullanılabilen resim içinde resim özelliği açıkçası çok fazla işime yarıyor. Netflix'te bile kullanabiliyorum bu özelliği başka hiçbir tarayıcıda bu tarz bir kolaylık bulamadım eklentilerle bile olsa.

Ama sıkıntı şu ki Edge, Chrome ve Brave'de ilk açılışta hangi siteye girersem gireyim anında tak diye açılırken, Firefox'u ilk açtığım zaman 2-3 saniyelik bir gecikme sonucunda açılıyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Chromium'a göre hep geç açılacaktır. Çok fazla ayar denemiştim, net bir çözüm bulamadım. Sanki virüs taraması yapıyor gibi geç açılıyor. Benzer sorun Vivaldi tarayıcısında da var. Tamamen Firefox kaynaklı bir sorun diyebilirim.

Chromium'a göre hep geç açılacaktır. Çok fazla ayar denemiştim, net bir çözüm bulamadım. Sanki virüs taraması yapıyor gibi geç açılıyor. Benzer sorun Vivaldi tarayıcısında da var. Tamamen Firefox kaynaklı bir sorun diyebilirim.

Bu Firefox'taki gibi her türlü site ve playerda resim içinde resim kullanabileceğim bir eklenti var mı acaba Chromium tarayıcılarda?
Kendi sorumu cevaplayayım Simple PiP diye bir eklenti var, şu ana kadar denediğim bütün sitelerde sorunsuz çalıştı.

Bu Firefox'taki gibi her türlü site ve playerda resim içinde resim kullanabileceğim bir eklenti var mı acaba Chromium tarayıcılarda?
Kendi sorumu cevaplayayım Simple PiP diye bir eklenti var, şu ana kadar denediğim bütün sitelerde sorunsuz çalıştı.
Bir eklenti bulmuşsunuz ama şu eklentiyi öneririm. Google tarafından yapılmış bir eklenti.
PİP

Geri
Yukarı