Fitness boy uzatır mı?

190 105 kilodayım. Fitnessa başladım. Yağ oranım düşse, 90'a sabitlesem 1 2 cm atar mıyım? 18 yaşındayım.
20 yaşına kadar büyüme plakları gelişimini sürdürür.Ama fitness'ın hatta genel anlamda yapıcağınız fiziksel aktivitelerin boyunuzu uzatma anlamında bilimsel anlamda hiçbir katkısı yoktur.Büyüme plakları haricinde boyunuzu başka bir şey uzatamaz kalıcı anlamda.Yani kısacası cevap genetik.
Bu arada eğer trapez çalışırsanız boyunuz 2-3 cm atabilir.Bizzat kendimde gördüm :D.
Ama yine dediğim gibi onun haricindeki etkenler sonuç vermez %90 genetik

Postür düzeltir bu da 1-2cm etki edebilir. Onun dışında net boya bir etkisi olmaz.
Tam olarak doğru bir bilgi değil. Spor sizin testosteron hormonu salgılamanızda etkisi çok büyük. Testo hormonu sizin boy uzamanızı da sağlıyor. 190 cm zaten yeterli ancak büyümeniz durmadıysa ki 21 - 22 yaşına kadar devam ediyor evet uzayabilirsiniz.

Postürünüzü de düzeltir doğru formlarla yaptığınız hareketler.

Tam olarak doğru bir bilgi değil. Spor sizin testosteron hormonu salgılamanızda etkisi çok büyük. Testo hormonu sizin boy uzamanızı da sağlıyor. 190 cm zaten yeterli ancak büyümeniz durmadıysa ki 21 - 22 yaşına kadar devam ediyor evet uzayabilirsiniz.

Postürünüzü de düzeltir doğru formlarla yaptığınız hareketler.
O yüzden net dedim. Dolaylı yoldan etki eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı