Fitness boy uzamasını engeller mı?

tfe12345678910

Femtopat
Daha fazla  
Aslında ben fitness bir gün gittim. Az kiloyla 1-2 kilo ile shoulder press yaptım, 10 dakika bisiklet şeyini yaptim 2 kilo dumbell kaldırdım, 1 saat içinde gittim kafam takildi ınternete fitness boy uzamasini engeller mi diye. Sonra korktum iade yaptım parami. Şimdi evde sınav çekiyom, esneme hareketleri yapıyorum. Futbol ile uğraşıyorum. Sizce de 13 yasinda fitness boy uzamasini engeller mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında ben fitness bir gün gittim. Az kiloyla 1-2 kilo ile shoulder press yaptım, 10 dakika bisiklet şeyini yaptim 2 kilo dumbell kaldırdım, 1 saat içinde gittim kafam takildi ınternete fitness boy uzamasini engeller mi diye. Sonra korktum iade yaptım parami. Şimdi evde sınav çekiyom, esneme hareketleri yapıyorum. Futbol ile uğraşıyorum. Sizce de 13 yasinda fitness boy uzamasini engeller mi?

5 6 ay civarıdır salona gidiyorum yaş 14 başladığımda 156 157 arasındaydım şu an 162 163 arasındayım.
Ayrıca spor yaparken testosteron seviyen artıyor bu da büyüme hormonunu arttırıyor benim bilidiğim.

Spor yapmak boy uzamasını hormonel olarak engellemez aksine büyüme hormonuna katkısı bulunacağından dolayı yardımcı bile olabilir ancak madalyonun öteki yüzüde var. Çok ağırlık kaldırmak omurlar arası diskleri birbirine yaklaştırabilir ve bu bir nebze boy kısalması ile birlikte sinir sıkışmalarına bağlı fıtık dahi oluşturabilir bundan dolayı ağırlık ile çalışırken dikkatli olmakta fayda var.

Spor yapmak boy uzamasını hormonel olarak engellemez aksine büyüme hormonuna katkısı bulunacağından dolayı yardımcı bile olabilir ancak madalyonun öteki yüzüde var. Çok ağırlık kaldırmak omurlar arası diskleri birbirine yaklaştırabilir ve bu bir nebze boy kısalması ile birlikte sinir sıkışmalarına bağlı fıtık dahi oluşturabilir bundan dolayı ağırlık ile çalışırken dikkatli olmakta fayda var.
Biraktim Zaten evde esneme egzersizleri şınav gibi hareketler yapiyorum futbol oynuyorum bide

Biraktim Zaten evde esneme egzersizleri şınav gibi hareketler yapiyorum futbol oynuyorum
Bazı hareketlerin kemiklere baskı yaptığı doğru. O yaşta kemiklere baskı yapacak kadar ağır giremezsiniz zaten.

1-2 kilo shoulder press bırak zarar vermeyi fayda bile sağlamamıştır.
Sorun yok yani demi bıraktım zaten evde şınav çekiyorum esneme egzersizleri yapıyorum

Boy kısaltıyor demiyorum uzamasını engeller mi diyorum zaten.

Engellemiyor işte, beline yük bindirme yeter, fitness yapan adamların en az 8 10 yıl spor geçmişi var, bak bazıları dev gibi, bende 5 6 aydır yapıyorum belime yük vermiyorum, boyum uzuyor hala.
Geçen doktora gittim, spor yapma boyun uzamaz, dedi uzadıda zaten benim bildiğim boy uzamasını engellediğine dair bir kanıt yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Haltermi bu dediğiniz ben dumbell yaptım 2 kilo sadece ağırlık

Yeni konular

Geri
Yukarı