Fitness İçin Antrenman Programı Önerisi

celeron1200

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521752898
Yıllardır belirli aralıklarla Fitness veya başka sporlarla ilgilenen biriyim. Ancak hala nasıl düzenli ve mantıklı çalışacağım konusunda bir fikrim yok. Kabaca 185 cm 85 kg bir insanım. Haftalık olarak uygulayabileceğim Omuz, göğüs, sırt, kol ve bacak antrenmanı hazırlamak istiyorum. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan destek bekliyorum. Teşekkürler.

Zaten yazımda "evde yapacağım" şeklinde bir ifade kullanmadım. Spor salonuna gidiyorum ve orada uygulayabileceğim bir antrenman programı tavsiyesi istiyorum.

Spor salonunda hocana sormalısın, en iyi programı o yazar. Terslemene de gerek yoktu. Kendi kullandığım programı istersen verebilirim.

Spor salonunda hocana sormalısın, en iyi programı o yazar. Terslemene de gerek yoktu. Kendi kullandığım programı istersen verebilirim.
Terslemedim dostum. Yanlış anlaşılmamak için smiley kullanmak gerekiyor galiba. :) Senin kullandığın program sana özeldir ama vücut ölçülerini ve ne amaçla o programı kullandığını yazarsan - kilo vermek/almak, kas yapmak vs. gibi- bana da fikir vermiş olur. :)

Kas + kilo vermek amaçlı yapıyorum.
Haftada 4 gün yapıyorum 1 günü kardiyo.
Bu programda 3 günlük yazıyor, her günün başlangıcında 20 dk yürüyüş sonunda ise 200 mekik 4x50 ve 5 dk tvist yapıyorum. Kardiyo gününde ise 20 dk yürüyüş 200 mekik 5 dk tvist ve 2 hareket var ayakları miğdeye çekiyorsun tam bilmiyorum adlarını onlardan yapıyorum. 4x8 şeklinde.
Ölçülerde kolum 31 cm'den 33.5'a yükseldi 1 ay içinde ilk yaptığım programda (alıştırma programı diye geçiyor).
Omuz 107'den 111'e yükseldi, göğüsü tam hatırlamıyorum ancak 3-4 cm gelişme vardı ondada. Bu gelişmeler 1 aylık yaptığım önceki programdaydı. Şimdiki programı alta atacağım onuda 2 haftadır yapıyorum işede yarıyor.
Son olarakda Ramazan Ayı nedeniyle kilo verememiştim, bittikten sonra 2 haftada 2 2.5 kilo verdim.

http://i.hizliresim.com/Gzla7b.jpg

Aşina olmadığım, anlamını bilmediğim birkaç terim var ama genel olarak uygulanabilir gibi görünüyor. Zaman ayırıp yardımcı olduğun için teşekkür ederim. :)

Yıllardır belirli aralıklarla Fitness veya başka sporlarla ilgilenen biriyim. Ancak hala nasıl düzenli ve mantıklı çalışacağım konusunda bir fikrim yok. Kabaca 185 cm 85 kg bir insanım. Haftalık olarak uygulayabileceğim Omuz, göğüs, sırt, kol ve bacak antrenmanı hazırlamak istiyorum. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan destek bekliyorum. Teşekkürler.
Şimdi sen formda kalmak mı istiyorsun yoksa büyütmek mi istiyorsun?

75-85 Kg aralığında kalıp planlı programlı çalışarak uzun vadede sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorum, yüksek ağırlıklar altına girip vücut geliştirmek gibi bir niyetim yok şimdilik.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı