Yeni başlayanlar için Fitness programı önerisi

Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,,,. Arkadaşlar fitnessa daha yeni başladım elimde bir program var ama bu Program'dan pek emin olamadım. Bu işten anlayan biri varsa hangi programı kullanabilirim ya da elimdeki program iyi mi?

Bahsettiğim program:
  • Bench press 4X12.
  • Lat pulldown 4X12.
  • Dumbbell front raises 4X12.
  • Barbell curl 4X12.
  • Triceps pushdown 4X12.
  • Leg extension 4x15 -- bu alet yok alternatif ne önerirsiniz?
  • Leg curl 4x15 -- bu alet yok alternatif olarak ne önerirsiniz?
  • Leg raise 4x15 -- bu alet yok alternatif olarak ne önerirsiniz?

Çok izole hareket var. 5x5'le başla. Önce güçlenmen lazım ve 5x5'le de kas yapacaksın merak etme. Temel hareketleri öğren gerisi kolay.

Çok izole hareket var. 5x5'le başla. Önce güçlenmen lazım ve 5x5'le de kas yapacaksın merak etme. Temel hareketleri öğren gerisi kolay.

Çok sağ ol abi.

Dostum ben squat ve deatlift hareketlerini yapmak istemiyorum açıkçası biraz korkuyorum bu iki hareketten boy uzamasını engelliyormuş vs. çok fazla söylenti var 5x5 yerine başka alternatif bir program var mı ya da squat ve deatlift yerine alternatif hareket var mı?

Son düzenleme:
Çok sağ ol abi.

Dostum ben squat ve deatlift hareketlerini yapmak istemiyorum açıkçası biraz korkuyorum bu iki hareketten boy uzamasını engelliyormuş vs. çok fazla söylenti var 5x5 yerine başka alternatif bir program var mı ya da squat ve deatlift yerine alternatif hareket var mı?
Squat, deadlift boy uzamanı engellemez, o tamamen yalan bi' mevzu. 5x5 yeni başladıysan yapabileceğin en iyi programlardan biridir, ama illa yok diyorsan yukarıdaki programını biraz değiştirebilirim, 1-1 buçuk ay onu uygularsın yeni başladığın için, sonra da reddit ppl'e geçebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Direkt bunu da yapabilirsin ama en azından birkaç hafta fullbody yap bence.

Bench press 4X10-12
Cable row 4x10-12
Leg press/Squat 4x10-12
Dumbbell Shoulder Press 4x10-12
Barbell/Dumbbell Curl 4x12-15
Triceps Pushdown 4x12-15

Haftada 3 aralarda gün boşluğu olacak şekilde uygulayabilirsin. Pzts,Çarşamba,Cuma veya Salı,Perşembe,Cumartesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı